Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Hip hop obuv

Hip hop obuv

Hip hop obuv

Baggy clothes, tepláky, tričká veľkosti XXL, šiltovka s rovným šiltom a hudba v ušiach na alfa vlne. Áno je to hip hop štýl. Patrí k asi k jedným z najmenej prehľadnuteľným.

Hip hop ako celok tvoria štyri elementy ako break dance, DJ-ing, graffiti a rap. Je to cieľ, životná cesta, prejav, umenie a všetko, čo možno pod pojem životný štýl patrí. Tomuto štýlu patri aj 3.máj, ktorý bol ustanovený ako deň rapu. V tento deň majú všetci priaznivci ukázať to najlepšie, čo v nich je a to v oblasti hudby, graffiti atd.

Hip hop obuvTak ako rap songy, ktoré sú drzé a vulgárne aj celkový zovňajšok má tak pôsobiť. Teda drzo, nedostupne, vulgárne. Preto sa aj majstrom v jednom (alebo aj viacerých) zo štyroch elementov hovorí ako kingovia-králi. Títo jednotlivci podľa tohto statusu, podľa väčšiny robia svoju prácu dôsledne a majú ju premyslenú do najmenších detailov. Aby im tento status ostal aj naďalej sú títo ľudia riadne motivovaní, čo neberú ako príťaž práve naopak, ako výzvu.

Byť „king“ je asi jedna z mét, ktorú chcú jednotlivci v tejto komunite dosiahnuť. S tým súvisí aj organizácia tzv. battles, kde na pódiu vystupujú dve osoby a svojim prejavom sa snažia po prvé ukázať, čo hip hop ako životný štýl je, teda jeho prezentácia masám, a po ďalšie je to samozrejme cieľ zvíťaziť v tejto osobnej či pre niekoho životnej bitke. Na pódiu samozrejme vidíme typického predstaviteľa tohto štýlu so všetkým, čo k tomu patri. Oblečenie a obuv.

Je to fenomén, ktorý nájdeme už v každej predajni a je tomuto štýlu venovaný aspoň jeden kút v obchode. Obdobne ako tenisky na skate aj hip hop obuv je masívnejšia a klasickým znakom je rozšnurovanie, aby teniska pôsobila masívne a otvorene  ako sú aj títo ľudia – otvorení novým možnostiam. Možnostiam preto, lebo veľa z nich stoji za DJ pultom a majú chuť nás roztancovať a zabaviť večer čo večer.