Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Gumené čižmy

Gumené čižmy

Gumené čižmy

Tak široké využitie aké má obuv popísaná v nasledujúcich riadkoch nemá vari žiadna iná. Sú to gumené čižmy. Ako je zrejmé z ich názvu, jedná sa o nepremokavú obuv, využívanú veľmi často ako pracovná obuv. Existujú aj zateplené verzie takže ich vyžitie je fakt v akomkoľvek nepriaznivom počasí.

Ich výbavou disponuje armáda, polícia, hasiči, poľovníci, rybári, baníci a nachádzajú sa v každej domácnosti. Chránia naše nohy pred nepriaznivým počasím už veľmi dlhý čas. Vylepšené typy určené rybárom umožňujú bezproblémové brodenie po vodných tokoch až po pás.

Gumené čižmyLenže táto obuv nemá už len pracovné využitie. V poslednom období zasiahli gumené čižmy oblasť módy a to tak výrazne, že už skoro každej tinežerke vo svojom botníku pribudol najmenej jeden pár tohto druhu obuvi. Klasické čierne alebo zelené gumené čižmy sa zmenili na lesklú farebnú, vzorovanú aj zateplenú obuv. Takže opäť široké využitie a to nielen do sychravého a daždivého počasia ale aj ako imidžovky ku legínam.

Ďalšia veková kategoria, ku ktorej neodmysliteľne patria gumené čižmy sú deti. Obuté v tomto druhu obuvi sa cítia veľmi sebaisto a často patrí tato obuv k ich najobľúbenejšej. Aj z praktického hľadiska sú neprekonateľné pre ich rýchle obutie a vyzutie, ale hlavne údržbu.

Nezatracujme preto gumené čižmy a nespájajme ho iba z prácou, ak môžu byť výborným estetickým doplnkom nášho botníka.