Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Gore tex obuv

Gore tex obuv

Gore tex obuv

Gore tex patrí medzi obchodnú značku, ktorá v podstate označuje laminovaný materiál na výrobu oblečenia  a obuvi. Charakteristická je odolnosť voči počasiu, čo je vítané vrelo u milovníkov extrémnych športov teda športov označovaných outdoor.

Tento materiál je vrstvový alebo tiež membránový skladajúci sa z dvoch po prípade troch vrstiev (povrchová, prostredná a dotyková). Tento materiál je nenahraditeľný jednak pre obuv, nakoľko obsahuje vysoký počet pórov na cm2 a najlepšou vlastnosťou tohto materiálu a koniec koncov celej obuvi či oblečenia je, že póry (ktoré materiál obsahuje) sú menšie ako molekuly vody, ale väčšie ak molekuly vodnej pary. Z tohto vyplýva vodovzdornosť a priedušnosť.

Gore tex obuvĎalšou prekážkou pre vodu je aj povrchová úprava, na ktorej sa vytvárajú kvapky stekajúce po obuvi dole. Vetrovzdornosť je neprekonateľnou vlastnosťou, je zabezpečená vrstvou, ktorá nám môže pripomínať „mikrokríky“. A platí tu čim silnejší vietor tým je vrstva odolnejšia.

Od roku uvedenia na trh sa rozšíril gore tex o pár nových poddruhov v závislosti od druhu športu a jeho podmienok ním kladených. Gore tex Pro Shell je dnešným hitom a aj v blízkej budúcnosti bude patriť medzi najvyužívanejší materiál na výrobu obuvi do nepriaznivých podmienok. Využitiu tejto obuvi sa tešia tvrdí motorkári, ľudia s presnou muškou – „lovci“, trpezliví golfisti, odvážni horolezci, športovci, ktorí sú doma vo vode a výnimkou nie sú ani zimní športovci.