Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Flanelové obliečky

Flanelové obliečky

Flanelové obliečky

Nie raz sa slovo obliečky skloňuje v mysli našej mamy, manželky či partnerky. Na prvý pohľad problém celkom ľahko riešiteľný, na druhý vôbec nie zanedbateľný. Názory pri výbere obliečok môžu byť pomerne odlišné. Zatiaľ čo jednému vyhovujú bavlnené, druhy túži po krepových.

Mali by sme myslieť ale na mnoho faktorov, ktorými sú hlavne výrobný materiál, kvalita, cena a aj na správne využitie obliečok v teplejších a chladnejších zimných obdobiach.

Flanelové obliečkyJeden z druhov obliečok sú obľúbené flanelové obliečky. Tento materiál je známy vďaka flanelovým košeliam. Flanelové obliečky sú vhodné na využitie v studených zimných mesiacoch, pretože ich funkcia je úplne jednoznačná- sú príjemné na dotyk, mäkké, ale najmä hrejivé! Do flanelu sa pridávajú aj vlnené vlákna a tým pádom je poslanie splnené a to maximálny pocit tepla pod perinou.

Flanel je vlastne bavlnená tkanina, ktorá má aj svoje negatívum. Tým že je v záverečnej úprave česaná z jednej, niekedy aj z obidvoch strán, poškodzuje sa tým štruktúra a životnosť je o niečo kratšia. Avšak životnosť obliečok z iného materiálu nám tiež nikto s istotou nezaručí, preto sa nemusíme v žiadnom prípade báť skúšaniu nových a nových druhov obliečok. Navyše údržba flanelových obliečok je jednoduchá, sú cenovo dostupné a umožnia nám príjemný a pohodlný spánok!

Vybrať si môžeme zo širokej ponuky farieb, farebných vzorov a motívov. Flanelové obliečky predstavujú aj perfektnú dekoráciu v našej spálni.