Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Flanelová posteľná bielizeň

Flanelová posteľná bielizeň

Flanelová posteľná bielizeň

Pre každého človeka je spánok nevyhnutnou súčasťou. A preto aby bol Váš spánok kvalitný a príjemný, je veľmi dôležitý výber nielen správneho matraca, ale aj výber správnej posteľnej bielizne.

Tá by mala byť mäkká, príjemná na dotyk a určite by ste ocenili aj jej hrejivé účinky. Posteľná bielizeň vyrobená zo 100 % bavlneného flanelu, tieto podmienky spĺňa. Jej hrejivé účinky oceníte nielen počas chladných zimných nocí, ale aj v menej vykurovaných miestnostiach.

Flanelová posteľná bielizeňFlanel je tkanina v plátnové väzbe alebo keprové. Je upravovaná česaním do jednej, ale aj do oboch strán. Známe sú dve skupiny flanelov. Prvú tvorí bavlnený flanel, ktorý sa používa na výrobu košieľ, posteľnej bielizne. Do druhej skupiny patrí vlnený flanel. Z neho sa vyrábajú zimné obleky.

Ak chcete zachovať flanelovú posteľnú bielizeň v čo najlepšom stave, je dôležitá dôkladná údržba bavlneného flanelu. Tá je o čosi náročnejšia, ale pokiaľ si budete dávať pozor, môžete predísť nežiaducim javom. Treba dávať veľký pozor pri praní, aby sa nám nevytvorili tzv. žmolky. Taktiež sa môžu návliečky scvrknúť. Preto dávajte dôkladný pozor pri praní, a zvoľte program prania podľa predpísanej voľby uvedenej na štítku bielizne. Výhodou však naďalej ostáva, že ani počas častého prania flanelová bielizeň nevybledne. Dokáže si totiž zachovať žiarivé a dlhotrvajúce farby.

Keď už sa rozhodnete pre kúpu flanelovej posteľnej bielizne, určite si dajte pozor na gramáž, teda hustotu tkaniny. Čím je gramáž posteľnej bielizne vyššia, tým je kvalitnejšia. Pri kvalitnej posteľnej bielizni, je hustota tkaniny okolo 185g/m².