Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Extravagantné účesy

Extravagantné účesy

Extravagantné účesy

Extravagancia – pojem, ktorý sa u nás udomácnil  a je ho cítiť zo všetkých smerov. Najviac ale sa ujal v móde. Pri návšteve akéhokoľvek podujatia, ktorého súčasťou je módna prehliadka alebo pri samotnej prehliadke, rôznych podujatí kde sa odovzdávajú ocenenia za umelecké či iné výkony, sme svedkami extravagantných rób a extravagantných účesov.

Extravagantné účesy akosi už patria k súčasnému  zviditeľňovaniu sa populárnych osobností. Vyjadrujú ním nielen svoj prejav a štýl, ale chcú byť pre svoje okolie akýmsi originálnym vzorom.

Extravagantné účesyPreto sa takémuto prejavu medze nekladú a tieto extravagantné účesy sú mnohokrát až extravagantné niekedy až nepraktické. Vídavame ich len na módnych prehliadkach a slúžia len ako doplnok k šatám, ktoré predvádzajú modelky. Ale sú súčasťou napríklad módneho dizajnéra a k tomu ktorému modelu jednoducho povedané pasujú. Vyjadrujú jeho pocit a častokrát rukopis.

Sú ale extravagantné účesy, ktoré vidíme bežne vo svojom okolí a spočívajú v netypickom strihu alebo zafarbení. Je to určite určitý typ spestrenia spoločnosti a vyznávači takýchto účesov sú súčasťou každodenného života. V našich kaderníckych salónoch pracujú skutočný odborníci, ktorý dokážu z našich vlasov vytvoriť priam neuveriteľné až skoro umelecké diela Určite nezaškodí, ak si sami na sebe vyskúšame nejaký extravagantný účes a možno, že nám to dodá viac sebavedomia a dobrého pocitu zo zmeny imidžu, ktorým potešíme nielen seba ale aj svoje okolie.