Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Exteriérové žalúzie

Exteriérové žalúzie

Exteriérové žalúzie

Možností ako zamedziť prístup slnečnému žiareniu do miestnosti je niekoľko. Jedným z nich je použitie exteriérových žalúzií (vďaka nim môžete plynule regulovať osvetlenie miestnosti).

Okná sú vyrábané na mieru a taktiež aj žalúzie sa vyrábajú na mieru, takže sa nemusíte obávať kvôli rozmeru vášho okna. Exteriérové žalúzie je možné umiestniť na každé okno, v dome aj v bytovke.

Exteriérové žalúzieNajpoužívanejšie exteriérové žalúzie sú plastové a hliníkové. V každom prípade je lepšie zvoliť hliník. Plastové žalúzie sa pôsobením slnka deformujú a menia farbu. Hliníkové žalúzie nepodliehajú poveternostným podmienkam. Okrem toho poskytujú tepelno-izolačnú ochranu (zamedzujú prehrievaniu aj ochladzovaniu interiéru, takže sú znížené náklady na vykurovanie alebo klimatizáciu), zvukovú ochranu (roleta je vyplnená polyuretánovou penou, ktorá zabezpečuje dostatočnú ochranu) a taktiež ochranu proti vlámaniu – majú špeciálnu poistku, ktorá nedovolí zdvihnúť roletu z vonku.

Exteriérové žalúzie tvorí bubon, roleta a bočné vodiace lišty, v ktorých sa pohybuje roleta. Do bubnu je uložená roleta pri zodvihnutí, taktiež sa tam môže nachádzať motor. Tento bubon môže byť normálne viditeľný, alebo môže byť umiestnený pod omietku. Roleta je tvorená z lamiel, sú dodávané v rôznych farebných odtieňoch, ako aj vo vyhotovení RAL. Lamely sú vyrábané v rôznych typoch a rôznych šírkach. Vodiace lišty sa montujú do okenného rámu z vonkajšej strany. Podľa veľkosti žalúzie ide o štvorbodové alebo šesťbodové uchytenie.

V rámci ovládania žalúzie si môžete zvoliť medzi ovládaním pomocou elektromotora (na diaľkové ovládanie alebo cez vypínač) alebo mechanicky (pomocou šnúrky, poprípade tyčky nachádzajúcej sa vo vnútri).

Tieto žalúzie je možné použiť taktiež na dvere, alebo iné presklené plochy.