Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Etno šaty

Etno šaty

Etno šaty

Každá krajina a kultúra má svoje špecifické prvky, ktoré ju odlišujú od ostatných. V porovnaní s našou kultúrou je napríklad kultúra afrických krajín alebo orientu pestrejšia na teplejšie farby a taktiež je bohatá na rôznorodosť motívov. Pri návšteve exotických krajín si v mnohých prípadoch ako suvenír prinesieme aj oblečenie. Ošatenie z týchto exotických krajín je celkom odlišné od nášho a postupne sa stáva žiadaným v celom svete.

Ak si chcete oživiť šatník a obmeniť monotónne oblečenie sú etno šaty tou správnou voľbou. Dokážu ženu rozžiariť a navodzujú príjemnú atmosféru. Postava ženy pôsobí mladistvo a veselo a určite sa tak bude cítiť každá, ktorá si etno šaty oblečie. V jednotlivých kolekciách na rôzne obdobia a príležitosti sa objavuje pár kusov, ktoré sú ladené do orientálneho a exotického štýlu. Inšpirácii je na každom kroku dostatok a nie je zložité aj vycestovať do tej ktorej krajiny a získať potrebné znalosti. Ak človek vidí na vlastné oči kultúru Orientu, vie si dokonale predstaviť ako by mali vyzerať navrhované šaty.

Etno šatyEtno šaty sa vyrábajú zo vzdušných materiálov a tak sa najviac využívajú v letnom období. Neznamená to prísne začlenie len to obdobia leta. Postupne sa objavujú aj svetre na zimu, ktorých dekorácia je ozdobená motívmi v štýle etno. Takýto rtno sveter dokáže zaujať každého, rovnako ako aj etno šaty.

Šaty nepôsobia výstredne, ba naopak sú príjemné na pohľad a vyvolávajú v človeku dobrú náladu. Vo väčšine prípadov sú etno šaty v pestrých farbách a motívoch. Nájdu sa aj také, ktoré sú inšpirované africkou kultúrou. Tie sú len v jednej farbe. Je ňou béžová a svetlé odtiene. Šaty inšpirované kultúrou čierneho kontinentu sa vyrábajú z jedného kusu látky, čo ešte viac navodzuje atmosféru exotiky. K takýmto šatám sa odporúčajú aj doplnky vyrobené v tomto štýle. Nepôsobí to tak rušivo a keď sa spojí kabelka a šaty v štýle etno vyčarí to neodolateľný zážitok.