Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Etnies obuv

Etnies obuv

Etnies obuv

Obuv resp. tenisky Etnies majú pôvod vo Francúzsku, kde nájdeme aj pôvod mena značky. Mal sa ním vyjadriť hold skejťáckej subkultúre. Kde inde ako v USA a konkrétne v Californii by sme typovali rozmach tejto superznačky. Zvučné mená vo svete skejterov a snowboarderov nosia tieto tenisky na nohách už dlhé roky. A nie je to vôbec náhoda.

Pôvodne sa obuv vyrábala len pre skate parky. A naozaj tam sa to začalo, ale neskončilo. Tenisky Etnies sú stále pojmom a skater, ktorý ich nemá na nohách sa považujú za totálneho begginera. Za tie roky sa výrobca vyšvihol v každom smere. Či už je materiál tela tenisky alebo podrážka, pevnosť nohy a iné, musí sa povedať, že tenisky spĺňajú kritéria klasickej športovej obuvi. Sú jednak priepustné pre pot, vzdušné a jednak majú parametre, ktoré nohu držia pevnú pri každom kúsku či je jednoduchý ollie alebo aj náročnejší heel- alebo kickflip. Jednou z vlastností tenisiek Etnies je spoľahlivosť a istota, že vám nehrozí vyvrtnutie kotníka a nechcený break od dosky.

Etnies obuvV rámci spoločnosti Sole Technology patrí Etnies medzi najdostupnejšiu a na rozdiel od Emerica ci Footwer má aj širší záber ako len špecifikácia na skateboarding. V poslednej dobe si značka tovar rozšírila aj o oblečenie, dokonca aj o obuv pre deti ako KiDEtnies a tiež  aj girl Etnies, teda oblečenie a tenisky pre dámy.

Tato značka je taká populárna a obľúbená, že ako vďaku svojim zákazníkom pripravila pre nich prekvapenie. V roku 2003 otvorila spoločnosť Etnies pod strechou Sole Technology skatepark, ktorý nesie meno jednoducho –  Etnies Skatepark. Ako prví si ho mohli vyskúšať domáci v Lake Forest. Tento park je výnimočný tým, že jeho rozloha dosahuje neuveriteľných 3700 m2. Samozrejme nie je podmienkou pri vstupe mať Etnies tenisky, ale pri akýchkoľvek možnostiach si aj tak väčšina vyberie topánky Etnies. Prečo aj nie, keď napr. taký Jason Dill si od čias odkedy stoji na skate iné ako Etniesky nekúpil.