Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Elegantné šaty

Elegantné šaty

Elegantné šaty

Jemné, ladné, úhľadné, harmonický pôsobiace. Také sú elegantné spoločenské šaty. Väčšina z nás si predstaví klasický štýl morskej panny, ktorý asi nikdy nevyjde z módy. Obľubovali ho megahviezdy v každom desaťročí a nie je tomu inak ani teraz. Väčšina celebrít mala tento strih šiat aspoň raz na sebe.

Elegantné šatyK nezabudnuteľným patria krvavo červené šaty, v ktorých bola odetá Nicole Kidman na jednom z odovzdávaní Oscarov. Alebo nežné ružové šaty Natalie Portman a tak by sa dalo pokračovať ďalej a ďalej. Došli by sme k záveru, že naozaj tento vydarený strih je jedným z najčastejšie zvolených strihov, pri akejkoľvek príležitosti a patri k jedným z najjednoduchších a pritom najlepšie tvarujúcim postavu.

Elegantné spoločenské šaty nájdeme v každom salóne či štúdiu spoločenského oblečenia, v akýchkoľvek obmenách a širokom meradle pestrosti. Elegantne pôsobia samozrejme aj iné strihy ako napr. súčasný typicky francúzsky „tulipan“. Tu vidno renesanciu modelov, ktoré robia ženu ženskou a konečne sa dostali do popredia po dlhšom čase. Možno nebude taký obdivovaný ako vyššie opísaný model kvôli svojej typickosti a dôvodu, že nie každá postava si zaslúži mať na sebe tulipankovú sukničku. Možno však povedať, že žena ktorá si môže dovoliť takéto elegantné šaty, tak vyzerala síce jednoducho, ale zato utešená ako samotný tulipán.