Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Dual sim

Dual sim

Dual sim

Ak by ste radi využívali služby dvoch mobilných operátorov naraz, tak ste na tom rovnako ako ja pred pár mesiacmi. Mám už druhým rokom paušál u T-mobile ale nová ponuka O2 ma zaujala natoľko, že som musel začať uvažovať nad tým, ako môcť používať obe ich SIM karty.

Prvým riešením je kúpiť si druhý telefón, vložiť SIM kartu doň a potom nosiť oba telefóny stále so sebou. Toto riešenie má však hneď dve veľké nevýhody. Po prvé si musíte kúpiť druhý telefón a nech sa snažíte ako len viete, lacná záležitosť to nebude. Zas treba myslieť aj na to, aby to nebol nejaký starý telefón z bazáru pretože potom vám tam v najlepšom vydrží baterka par minút telefonovania a telefón sa vám vybije. Druhým veľkým problémom je to, že musíte stále, kamkoľvek sa pohnete, nosiť dva telefóny. Ak teda nie ste dievča či žena a nenosíte neustále pri sebe nejakú tašku či kabelku, tak to začína byť skutočne problém. Skúšal som nosiť dva telefóny po vačkoch, k tomu kľúče a peňaženku a verte mi, že sa cítite dosť nepríjemne.

Dualsim telefóny

Dual simDruhou možnosťou ako vyriešiť problém dvoch SIM kariet je kúpiť si takzvaný dualsim telefón. Dual sim telefón je vlastne klasický telefón ako akýkoľvek iný, ale máte možnosť doň vložiť až dve SIM karty. Preto aj ten názov dual SIM.

Zväčša máte potom dve tlačítka na zdvíhanie hovoru. Jedným zdvíhate telefonáty z prvej SIM karty, druhým z druhej. Rovnako je to s telefonovaním. Ak píšete SMS alebo sa chcete pripojiť na internet telefón sa vás spýta, ktorú SIM kartu má použiť.

Po týchto slovách vyzerá byť dual sim telefón ideálnym riešením. To som si povedal aj ja a preto som si začal svoj vlastný dual sim telefón hľadať. Našiel som niekoľko stránok, kde ich ponúkajú. Prvá nevýhoda je v cene. Ak chcete skutočne dobrý alebo aspoň lepší dual sim telefón, tak sa pripravte, že zaň zaplatíte aspoň 100 až 150 eur. Teoreticky sa dajú zohnať dualsim telefóny aj lacnejšie ale pri nich by som sa už dosť bál ich kvality.

Nakoniec som si vybral dualsim telefón za asi 120 eur. Vyzeral úžasne a podľa popisu funkcií mal byť plnohodnotne porovnateľný s mobilným telefónom HTC HD 7. Tak som si ešte myslel, že to bol skvelý nákup, keďže v čaše môjho nákupu klasický, originálny, nie dual sim HTC HD 7 stál asi 500 eur. Telefón mi z internetu došiel asi do 10 dní, no ako náhle som ho začal používať, tak som pochopil prečo bol taký lacný. Dual sim funkcia samozrejme krásne fungovala ale ostatné funkcie už tak skvelé neboli. Telefón bol pomalý, neustále zamŕzal a dokonca sa reštartoval. Displej bol absolútne odlišný od toho, ktorý má originálny HTC HD 7. Reagoval na dotyk pomaly a neprirodzene.

Jednoducho povedané, tento dual sim telefón bol jedným veľkým sklamaním. Preto som sa rozhodol hľadať ďalej, iné a nové riešenie môjho problému s dvoma SIM kartami.  Našťastie môžem povedať, že som ho nakoniec našiel.

Dual SIM

Od jedného človeka som si kúpil taký malý zaujímavý vynález. Úprimne som nikdy dovtedy o tom nepočul a tento chalan to mal z Nemecka. Bol to akýsi dual sim adaptér. Vložil som do toho obe svoje SIM karty, celé to klasicky vsunul do svojho telefónu a zrazu som mal z môjho obyčajného telefónu (HTC Desire) dual sim telefón!

Samozrejme mi nevzniklo nové tlačítko na telefóne, ale účel to splňovalo perfektne. Mohol som používať svoj T-Mobile a pohodlne si zmeniť SIM kartu na O2. Žiadne vypínanie telefónu, menenie SIM karty. Geniálne.

Výhod to malo hneď niekoľko. Stálo to ak si dobre pamätám stálo ma to aj s poštovným z Nemecka prepravnou službou UPS nejakých 36 eur. Čo sa nedá porovnať ani s novým telefónom a už vôbec nie s novým dual sim telefónom. No a navyše nemusím ani nosiť dva zbytočné telefóny vždy pri sebe a ani nejaký polofunkčný nepodarok, s ktorého sa ani nepripojím na internet či nepošlem SMS. Používam si svoj klasický telefón. Mám naň stále záruku a používa sa rovnako ako doteraz. Jednoducho paráda.

Neviem či som vám pri tomto probléme poradil alebo nie, mal som len pocit, že by to niekomu mohlo pomôcť. Toto je môj príbeh, ktorý ma stál asi 3 mesiace života a asi 200 až 300 eur na skúšaní rôznych možností. Dual sim adaptér sa mi zdá ako najideálnejšie riešenie. Či už cenovo ale aj z praktického hľadiska. Verím preto, že si získa aj vás.

Ak by ste mali iné riešenie a chceli by ste sa oň podeliť s čitateľmi HowToDo.sk, tak budem viac než šťastný ak mi ho pošlete. Rád ho sem zverením a doplním článok.

Prajem veľa šťastia a veľa prijatých hovorov na vašom Dual SIM telefóne! :)

 

Značky: