Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Drevené okná

Drevené okná

Drevené okná

Pri stavbe rodinného domu je základom postaviť obvodové múry, tieto múry a celú hrubú stavbu zakryť strechou. Nie menej dôležité je aj v týchto fázach myslieť na kvalitné okná.

V minulosti boli drevené okná jedinou možnou voľbou. Postupom času ich nahradili plastové okná, ktoré boli a aj sú lacnejšie na výrobu a hlavne ich celková cena sa nedala porovnať s cenou drevených okien. Ako napredoval vývoj v oblasti drevených okien, postupom času sa opäť dostali do povedomia ľudí.

Drevené oknáDrevené okná dnešného typu už nie sú to čo bývalo pred nejakým časom. Ich technologický postup výroby a použité materiály sa posunuli míľovými krokmi napred.

Teraz by som spomenul len pár predností drevených okien z množstva ďalších, ktoré hádam by som ani všetky nevymenoval. Podstatnou prednosťou je prírodný materiál, ktorý dokonale ladí z dverami a podlahami a pohľad na ne je príjemný. Dlhá životnosť a nízka hmotnosť prispievajú k dokonalej izolácii od vonkajšieho prostredia. Týmito vlastnosťami prispejú k zníženiu nákladov na vykurovanie a tak nie je potrebné vykurovať izby na vysokú teplotu. Posledné, čo by som spomenul je ich ľahká opraviteľnosť a údržba a taktiež izolácia okolitého zvuku, ktorá je na vysokej úrovni oproti plastom.

Drevené okná sa vyrábajú na mieru z najkvalitnejšieho dreva. Často je použitý masív, ale využívajú sa aj mäkšie druhy dreva, ktorá sa špeciálnou metódou pod vysokým tlakom a za pomoci lepidla lisujú do požadovaných tvarov. Výroba drevených okien nie je náročná, treba len trošku zručnosti a praxe a okno je na svete. Neznamená to, že vyrobiť drevené okná dokáže každý, ale zručným majstrom to nerobí žiaden problém.