Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Drevené altánky

Drevené altánky

Drevené altánky

Záhradné drevené altánky neposkytujú len možnosť príjemného posedenia s rodinou a priateľmi. Drevené altánky môžu byť okrasnou dominantou celej záhrady. V minulosti boli altánky ozdobou len parkov v okolí zámkov, dnes si štýlový záhradný altánok môžete zabezpečiť aj do vašej záhrady.

Vyrábajú sa v najrôznejších prevedeniach. Od malých altánkov po altánky, v ktorých sa môžu organizovať veľké rodinné oslavy, sú viac alebo menej zdobené, farebné či presklené altánky. Sami si ich potom môžete dozdobiť okrasnými škriatkami alebo popínavými rastlinami.

Čo sú to drevené altánky?

Drevené altánkyZáhradné drevené altánky predstavujú kľudné tienené miesto, na ktorom môžete relaxovať a kochať sa krásami vašej záhrady i okolia. K vybaveniu altánku môže poslúžiť klasický záhradný nábytok, stolík so stoličkami či kreslá, alebo napríklad záhradná hojdačka. Niektoré drevené altánky sa vyrábajú priamo so zabudovanou hojdačkou, ktorú určite oceníte pri kľudnom odpočinku pri obľúbenej knižke alebo len pri poslúchaní spevu vtákov.

Drevené  altánky sú ideálne pre vytvorenie tieneného miesta, preto by v žiadnej slnkom zaliatej záhrade nemali chýbať. Pri daždivom počasí sú záhradné altánky zasa ochranou pred zmoknutím. Vonku môže byť kľudne lejak, ale vy môžete sedieť v suchu a pritom na čerstvom vzduchu.

Záhradné oslavy sa potom bez príjemného posedenia nezaobídu. Vaši hostia určite ocenia, že si môžu poklebetiť a pobaviť sa v záhradnom altánku radšej než na priamom slnku alebo naopak v ohrození dažďových kvapiek. Milovníci grilovania si môžu zaobstarať záhradný altánok s krbom, grilom i menšou záhradnou kuchynkou. Potom už nič nebráni tomu, aby sa váš altánok stal obľúbeným miestom stretávania sa s rodinou a priateľmi.

Drevený altánok si môžete zaobstarať s podlahou i bez nej. Podlaha z tvrdého dreva je praktická, pretože tráva by sa vám v altánu rýchlo zničila, navyše sa nebudete musieť trápiť s podlahou z dlaždíc.

Postavte si drevené altánky sami!

Drevené altánky si môžete postaviť sami alebo si objednať ich montáž. Stavbu altánku zvládne takmer každý šikovný kutil. Nie je to vôbec zložité, potrebovať budete iba základné technické vybavenie. Samozrejme ale nie je problém nechať si drevený altánok postaviť od odborníkov.

V prípade, že si chcete altánok natierať sami, odporúča sa ošetriť drevo altánku povrchovou úpravou pred vlastnou montážou. Ochranná farba sa potom totiž dostane i do zámkových spojov a drevo bude úplne chránené.