Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Digestory Elica

Digestory Elica

Digestory Elica

V súčasnosti existuje veľa spôbov ako si môžme zariadiť kuchyňu. Spájanie kuchýň s obývacími izbami je stále rozšírenejšie, čo spôsobuje zvýšený význam digestora. V kuchyni je kolobeh rôznych plynových splodín(najčastejšie pary) a tiež prachu, ktoré by samy od seba nezmizli. Je tu riziko vzniku usadenín mastného prachu na nábytku či celom vybavení domu alebo bytu, ktoré môže celé zbytočne znehodnotiť.


Dnes je početné množstvo rôznych estetických podôb digestorov, ale ktoré strácajú funkčnosť a výkon, a preto je dôležité byť obozretný pri ich výbere.

Digestory ElicaElica je talianska firma zaoberajúca sa výrobou digestorov, ktoré si kladú za cieľ štýlovo a esteticky pôsobiť, avšak nie na úkor výkonu a kvality. Za svoju takmer 40-ročnú históriu si firma vybudovala pevné zázemie medzi výrobcami  odsávačov pár. Predstavujú ideálne spojenie estetiky s technológiami a s ich mimoriadnou výkonnosťou a eleganciou menia kuchyňu vo veľmi príjemné prostredie. Digestory vyrábané v tejto firme poskytujú zákazníkovi kombináciu kvalitných materiálov a citu pre dizajn.

Od roku 1998 Elica spolupracuje so svetovým dizajnérom Davidom Lewisom. Najvýraznejšie črty týchto produktov sú provokujúce línie a tvar a jedinečné inovačné prevedenie. V ponuke sú klasické a dekoratíbne digestory vstaaé, komínové ku stene, ostrovčekové, rohové a rustikálne. Predstavujú nevšednú čistotu tvaru založenom na dokonalej geometrii.