Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Digestory BOSCH

Digestory BOSCH

Digestory BOSCH

Firma BOSCH zásobuje trh so záhradným náradím, poskytuje náradia pre domácich majstrov a iné. Taktiež sa zaoberá výrobou kuchynských prístrojov – digestorov. Poskytujú digestory závesné, ostrovčekové, vstavané a komínové.

Digestor je vec potrebná do každej kuchyne, či už po funkčnej alebo estetickej stránke. Práve preto je potrebné pred jeho kúpou si dôkladne premyslieť, či ho chceme pre jeho funkčnosť, alebo kvôli skrášleniu a oživeniu kuchyne.

Digestory BOSCHAby digestor plnil svoju funkciu, je potrebné vypočítať jeho sací výkon (počet prečerpaných m3 vzduchu za hodinu) tak, že objem našej kuchyne (v m3) vynásobíme číslom 10. Potom každý digestor s takýmto, alebo s vyšším výkonom bude použiteľný. Je ale zbytočné kupovať oveľa silnejší, kvôli narastajúcemu hluku.  Sila motora musí teda byť priamo úmerne závislá od veľkosti miestnosti, z ktorej chceme odsávať vzduch (našej kuchyne) . Avšak čím je motor silnejší, tým je hlučnejší. Pri tomto musíme dávať pozor, aby motor digestora nevytváral hluk väčší ako 56dB.

Ďalším dôležitým faktorom pri výbere digestora je poloha kuchyne v rámci domu. Pokiaľ je kuchyňa spojená s obývacou miestnosťou potrebujeme model so silnejším motorom. Podobne silnejší motor potrebujeme keď máme steny dobre odizolované a máme plastové okná, takže vlhkosť nemá kadiaľ uniknúť.

Súčasťou každého digestora je aj osvetlenie, zvyčajne osadené 40 watovou žiarovkou.