Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Dievčenské šaty

Dievčenské šaty

Dievčenské šaty

Už v tridsiatych rokov minulého storočia sa niektoré ženy odvážili obliecť si nohavice namiesto šiat. Nohavice, rifle a nohavicové kostýmy sa stali súčasťou šatníka každej modernej ženy a dnes už ani neuvažujeme nad tým, že kedysi by ženy v nohaviciach považovali za nevkusné a divné. Napriek tomu ženskosť a kúzlo ženskej krásy stále najviac vyniknú v šatách.

Tak veľmi sme si zvykli nosiť nohavice, že pomaly zabúdame na jednoduchosť sukní a šiat. Keď sa pozriete do svojho šatníka, máte tam viac sukní a šiat, alebo nohavíc a teplákov?

Dievčenské šatyPamätáte si, akú radosť ste mali z prvých šiat, v ktorých ste sa zatočili a šaty vo vzduchu viali ako princeznovské? Takýto pocit treba dopriať každému dievčaťu. Treba sa ukázať svetu v šatách dlhých, krátkych, volánikových, či úplne jednoduchých. Obchody nám ponúkajú šaty rôznych značiek, farieb a strihov, stačí si vybrať podľa vlastného vkusu.

Podľa šiat už stačí vybrať iba bižutériu, topánky, či prípadne klobúk a slnečné okuliare a ste oblečená nie len vy, ale mnohí módny návrhári šijú šaty aj pre malé dámy. Šaty robia nie len človeka človekom, ale aj ženu ženou. S letom prichádza čas, aby sme sa vrátili k sukniam a šatám a odložili aspoň chvíľu nabok nohavice a neustály boj o emancipáciu.

V každej žene je stále malé dievčatko, ktoré túži po tom byť pochválená, alebo obdivovaná. Maľujeme sa, meníme farbu vlasov a šatník práve, aby sme zapôsobili tým, čo muži nedokážu – ženskou krásou. Tak milé dievčatá, hor sa do šiat!