Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Detské závesy

Detské závesy

Detské závesy

Detské závesy sú v dnešnej dobe čím viac častejšie, nie len ochranou proti nežiaducemu pohľadu zvonku ale predovšetkým ako dekorácia izby. Závesy pomáhajú vytvoriť v detskej izbe útulné prostredie pre nezávadné? Pomôžeme vám.

Deti sú veľmi špecifická  skupina ľudí. Platia pre ňu úplne iné podmienky a to aj pre také obyčajné veci ako je kúpa dekorácií do izby ako napríklad spomínané závesy. Svet je cez detské oko úplne  iný. Vnímajú krásu veľmi špecifické a úsmev na ich tvárach im vyčarujú rozdielne veci ako u dospelých ľudí. Preto treba dbať na správny výber.

Ako vyberať detské závesy?

Detské závesyAk nakupujete detské závesy odporúčam navštíviť predajňu s vašou ratolesťou, pre ktorú sú tieto závesy určené. Len ona sama bude najlepšie vedieť čo sa jej páči a čo nie. Môžu to byť úplne detaily. Ak bude vytvárať napríklad škaredé tiene, môže sa podobného závesu báť a nebude vedieť vo svojej izbičke zaspať.

Detské závesy a bezpečnosť

Rodičia pri kúpe akejkoľvek veci pre ich malé deti dbajú v prvom rade na bezpečnosť. Tak isto to platí aj pri kúpe závesov. Ak nie ešte viac, práve kvôli tomu, že to rodičia často podcenia.

Slovenské obchody, ktoré predávajú bytový textil v drvivej väčšine predávajú kvalitné a nezávadné  produkty, čiže rodičia sa nemusia obávať vôbec ničoho. Je to spôsobené veľkým tlakom zo strany Európskej únie, ktorá odmieta predaj nekvalitných výrobkov. Taktiež samozrejme Slovenskej obchodnej inšpekcie (SOI), ktorá za porušenia nariadení o bezpečnosti veľmi rada rozdáva aj niekoľko tisíc eurové pokuty. Obchodník si potom dobre premyslí, či mu to stojí za to, predávať nekvalitné „šunty“.

Treba sa len vyhýbať obchodom s tovarom nedôveryhodného pôvodu ako napríklad Čína. Vo veľkom percente sú to nekvalitný a zdraviu škodlivý tovar. Tento tovar si pomaly nachádza cesty aj na pulty našich predajní. Najčastejšie sú to priamo Čínske predajne.

A i keď sa môže zdať, že sú tieto závesy (no i iné tovary) o mnoho eur lacnejšie, dajte si pozor aby ste nakoniec neprerobili. Čínske výrobky bývajú z pravidla nekvalitné a preto sa často ničia. Ak kúpite jedny závesy, ktoré vydržia roky aj za 100 eur, je to lacnejšie ako kupovať závesy každý mesiac, len pre to, že sa stále trajú.

Deti a detské závesy

Najdôležitejším aspektom pri vyberaní závesu na okná z pohľadu dieťaťa je farebnosť, motív a výtvarné spracovanie. Detská izba musí byť plná farieb a tak to aj deti chcú. Potom sa v nej cítia veľmi príjemne. V dnešnej dobe sa na trhu nachádzajú stovky až tisíce motívov z ktorých sa dá vyberať.

Od tradičných hrdinov z amerických komixov ako je Superman, Spiderman, Hľadá sa Nemo až po české a slovenské postavičky ako napríklad Pat a Mat zo známeho seriálu „A je to!“ , alebo tradičné večerníčkové postavičky. Vaše dieťa podobné závesy bude milovať.

Ak však kúpite závesy s postavičkou z filmu, ktorú treba zaplatiť, v konečnom dôsledku ju zaplatíte vy sami. Niekedy preto môže byť vhodnejšie kúpiť len pestrofarebné závesy, ktoré splnia rovnaký účel a sú o niekoľko eur lacnejšie.

Je to samozrejme plne na vás a na vašich deťoch. Veríme len, že si vyberiete čo najkrajšie závesy tak, aby sa celej vašej rodine páčili. Držíme palce!