Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Detské pohovky

Detské pohovky

Detské pohovky

Detské pohovky sú príjemným spestrením detskej izby. Každý predsa chce aby sa jeho deti cítili v izbe čo najpríjemnejšie. Ak idete kúpiť detskú pohovku, je dobré zobrať so sebou aj dieťa, ktorému bude táto pohovka slúžiť. Predídete tak problému, ktorý môže nastať ak sa dieťaťu pohovka nepáči.

Detské pohovky sú veľmi podobné tým, ktoré máme napríklad v obývačke, len s tým rozdielom, že tie pre deti sú samozrejme s detským motívom, sú menšie a aj lacnejšie. Deti predsa vyrastú a detské pohovky sa im prestanú páčiť. Neoplatí sa preto investovať veľké peniaze do detských pohoviek.

Detské pohovkyDetské pohovky by mali v prvom rade vyhovovať vašim deťom. Mali by sa im páčiť, môžu ladiť s ostatným zariadením izby a mali by byť pohodlné. Netreba však zabúdať ani na bezpečnosť.

Detské pohovky, ktoré obsahujú drevené, plastové alebo kovové časti nie sú najvhodnejšie. Hlavne pre malé deti. Mohli by si totiž ublížiť. Väčšina detských pohoviek sú hrubo čalúnené, obložené, takže žiadne ostré hrany sa na nich nevyskytujú. Ak by sa predsa len na niektorých pohovkách vyskytovali ostré hrany, je na mieste zvážiť, či to vášmu dieťaťu môže ublížiť. Ak je dieťa ešte príliš malé, je lepšie zaobstarať si ochranné prvky, ktoré sa aplikujú na ostré hrany. Tie najmenšie deti totiž veľmi radi lezú po nábytku a môžete tak predísť úrazu.

Detské pohovky je možné kúpiť vo väčšine predajní s nábytkom, Ich ceny sú rôzne, v závislosti od použitého materiálu a veľkosti.