Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Detské komody

Detské komody

Detské komody

Skrinky sa predávajú v rôznych podobách. Osobitný druh sú komody. Sú to malé skrinky ktoré sú významné veľkými zásuvkami. Najbežnejšie komody mávajú zväčša dve veľké zásuvky. Samozrejme sa vyrába množstvo druhou s rôznym počtom zásuviek a rôznymi veľkosťami.

Komody sú malé skrinky čiže ich horná doska je v určitých prípadoch možné využívať aj ako poličku. Osobitý druh detských komôd sa moc nelíši od obyčajných komôd pre dospelých. Avšak ako pri každých výrobkoch určených pre deti tak aj pri detských komodách treba venovať pozornosť určitým detailom.

Detské komodyHlavnou zásadou detskej komody je bezpečnosť, tá je prvoradá. Nikto predsa nechce, aby sa jeho dieťa zranilo napríklad aj pri manipulácii s komodou. Pri týchto komodách je jedna z veľmi dôležitých vlastností  stabilita. Musí byť zabezpečená proti možnému prevrhnutiu. Takáto vec sa dá zabezpečiť jednoduchým uchytením komody o podlahu alebo o stenu, o ktorú je komoda opretá.

Najčastejšie využívané materiály pri výrobe detských komôd sú  zväčša prírodné materiály, pretože nespôsobujú alergie a tento materiál je tak isto netoxický. Z takéhoto pohľadu je najlepším materiálom klasické masívne drevo. Avšak pri kúpe takéhoto nábytku z takéhoto dreva si treba dávať pozor na cenu. Masívne drevo ktoré je vo veľkej kvalite má aj veľkú cenu.

Avšak v každom prípade sa nesmie zabúdať, že detská komoda je určená pre deti, do detských izieb a deti majú iné estetické vnímanie ako dospelí. V detských očiach sa najviac vynímajú komody z rôznymi rozprávkovými motívmi alebo aj rôzne držadlá v tvare zvierat či rozprávkových hrdinov. Dnešný trh disponuje naozaj veľkými možnosťami výberu. Je toho skutočne mnoho.