Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Dekoratívne vankúše

Dekoratívne vankúše

Dekoratívne vankúše

Sady dekoratívnych vankúšov ponúkajú rôzne možnosti, ako si vytvoriť útuľnejší interiér a príjemnejšie bývanie. Prostredníctvom týchto dekoratívnych doplnkov dotvoríte pohodlie a krásu postele, kresiel, pohovky či okien a zároveň prinesiete nový štýl do vášho domova.

Znovu objavíte stratené farby vášho interiéru. A aký bude váš ďalší krok? Experimentujte! Nepochybujem, že  zapojíte svoju fantáziu a prinesiete si dekoračné vankúše rôznych farieb, textúry či vzoru.

Materiál, farby, textúra

Dekoratívne vankúšeDekoračné vankúše prichádzajú v mnohých farbách, tvarov, vzorov, materiálov a veľkostí. Malé vankúšiky umiestnené v rade vašej sedacej súpravy môžu vytvoriť presvedčivý efekt, ktorý odráža poriadok a symetriu. Použite vankúše, ktoré dopĺňajú farby a vzory, ale nie sú všetky rovnakej farby. Popri dizajne nezabudnite aj na materiál. Hodvábne vankúše sú pestré a exotické,a tým dotvárajú dovolenkový dojem a otvárajú okno za príjemnými spomienkami . Semišové vankúše sú mäkké a neodolateľne prijemné na dotyk. Vankúše  ľahké a vzdušné  privedú do interiéru sviežosť, zatiaľ čo decentné vankúše kovových farieb dodajú luxus.

Pestré farby vankúšov vykúzlia teplo, zatiaľ čo vankúšiky v chladnejších odtieňoch občerstvia nanovo miestnosť sviežim vánkom. Experimentujte s textúrou! Zdôraznie sedaciu súpravu s kvetinovým, bodkovaným, alebo pruhovaným vankúšom .Vhodne doplnia klasický či tradičný vzhľad interiéru a prilákajú vašu pozornosť. Môžete ich ľahko meniť podľa obdobia či vašej nálady.

Ako vyberat?

Neviete ako si vybrať? Ak máte už vopred navrhnutú izbu,vybraté vankúše by mali už len dotvárať jedinečnú harmóniu s farbami stien či koberca. Máte pocit, že je veľmi ťažké vybrať si z toľkej ponuky sortimentov? Jednou z možností je aj nakupovanie cez internet. Je pohodlným spôsobom, ako ľahko získať prehľad o obrovskom množstve ponúkaných vankúšov a byť informovaný o všetkých možných zľavách a akciách. Rýchlo a efektívne nájdete to, čo hľadáte.

Vankúše možete potom vkusne skombinovať a dotvoriť vysnívaný interiér. Cenovo je to veľmi dostupný spôsob ako dotvoriť atmosféru vášho domova, alebo úplne či čiastočne zmeniť jeho vzhľad. Najlacnejšie vankúšiky dostanete v cene od 5eur do 20eur.

Aký majú účel?

Správne ste poznamenali ak si myslíte, že vankúše neplnia funkciu len módneho doplnku. A to je tá trefa do čierneho! Dekoratívne vankúšiky sú taktiež veľmi funkčné, užitočné a praktické. Ani sa nenazdáte a stanú sa najobľúbenejšou súčastou napríklad vášho sledovania televízie.

Preto si vyberte vankúše, na ktoré sa budete deň čo deň tešiť. Vaša obývacia miestnosť, či spálna bude vyzerať dokonale, je to len otázka vášho vkusu.

A na záver. Ak sa váš súčasný vankúš nenachádza vo veľmi prijateľnom stave, je zastaraný alebo vás len jednoducho začala nudiť vyblednutá farba, nemusíte ho vyhodiť a kupovať nový. Na trhu existujú firmy, ktoré dajú vašim starým vankúšom nový život a voila – nové vankúše ≠ prázdno v penaženke!