Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Dámske účesy

Dámske účesy

Dámske účesy

Ak by sme náhodou nejakým nedopatrením čo v dnešnej dobe asi nie je ani možné stratili prehľad, aký účes sa v dámskej alebo pánskej móde nosí, stačí napr. v letnom období zájsť na kávičku na nejakú terasu kaviarničky v centre mesta a mať oči otvorené. Za čas než kávu dopijeme okolo nás prejdú tucty dám, žien a dievčat a keď si ich budeme patrične všímať máme presný prehľad čo je momentálne „top“.

To čo dnes ženy nosia na hlavách je asi zmes všetkých trendov a úprav aké tu už boli, len v patričných úpravách. Nie je ničím výnimočné, ak dámsky účes je pastelovej bordovej, žltej či modrej. Čo sa týka dĺžky od úplne dlhých až po tzv. ježka alebo dokonca nie výnimočné ak stretneme ženu úplne „dohola“.

Dámske účesyOfiny, mikáda, strapaté, natupírované, trvalé, zopnuté, drdoly, copy, vrkoče no čo sa len dá s vlasmi urobiť to dnešné ženy nosia. Nie je to vždy výsledok kaderníckeho salónu, mnoho účesov si dámy vytvárajú samé. Dámske účesy nepoznajú žiadnu uniformitu či jednotvárnosť. Samozrejme, že každá chce byť dokonalá ale pri nezainteresovanom  pohľade ľahko odhalíme, ktorá dáma je upravená len príležitostne a ktorá si na účese dá záležať každý deň.

Z typu účesu sa veľmi dobre dá odhadnúť typ, náladovosť či zamestnanie tej ktorej dámy. Samozrejme, vždy top upravené s vlasmi zopnutými do zvodných drdolov alebo krátkych strihov, ktoré si nevyžadujú dlhú úpravu, sa vyznačujú manažérky, dílerky či pracovníčky bánk alebo poisťovní. Dokonale upravené účesy vyžadujúce každodennú odbornú úpravu sú charakteristické pre dámy z umeleckých kruhov a verejného života, ktorý v každom okamihu dňa musia vyzerať top.

Najlepšie je ale na tom bežná dáma, ktorá chce vyzerať dobre „len tak“. Ak má dostatok vkusu môže si zvoliť akýkoľvek účes a s decentným mejkapom a vkusným outfitom bude určite nie nepovšimnutým objektom, ktorý spríjemní oddychujúcich kavičkárov na letných terasách hodnotiacich prechádzajúce dámy.