Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Dámske čižmy

Dámske čižmy

Dámske čižmy

Kupovanie topánok je vec, ktorú si užíva takmer každá žena. Je to trochu náročnejšie ako výber oblečenia – viac sa kladie dôraz na pohodlnosť – no štýlové topánky sú často základom outfitu. V lete, rovnako aj v zime.

Dámske čižmy sú v ponuke už od konca leta. V jeseni je ich nosenie väčšinou ešte príjemné – vysoké čižmy k sukni či šatám, tie nižšie k úzkym nohaviciam, doladiť kabelku a môžete robiť módne prehliadky. V tomto ročnom období plnom daždivých dní sa očakáva od dámskych čižiem hlavne nepremokavosť a aspoň aká-taká tepelná izolácia.

Dámske čižmyHoršie to je však s príchodom naozajstnej slovenskej zimy. Globálne otepľovanie a smog z miest síce spôsobuje, že naše deti už nezažívajú guľovačky a stavanie snehuliakov v takej atmosfére ako naši starí rodičia a Vianoce už pár rokov neboli na snehu ale na blate, ale stále tu máme zopár týždňov, kedy je snehová nádielka naozaj veľká. Aj v snehu po kolená však môže žena vyzerať štýlovo. Stačí si vybrať tie správne čižmy, v ktorých vaše nohy budú suché, keď sa z toho snehu dostanete.

Na trhu nájdete kopu dámskych čižiem na jednu sezónu. Vydržie naozaj len zopár zimných mesiacov, a na ďalší rok po prvom snežení zistíte, že vám treba zháňať nové. Zvyčajne takéto čižmy spoznáte na prvý pohľad – nie sú ani veľmi teplé, materiál je skôr umelý a podrážka nízka. Ak si nepotrpíte na značku, oplatí sa takéto čižmy kupovať v lacnejších obchodoch, predsa len je to kúpa na pár mesiacov a viac menej je isté, že aj keby boli presne podľa vášho vkusu, o rok ich vyhodíte, či sa vám to bude páčiť, či nie.

Po prvom zistení, že čižmy, ktoré ste si kúpili minulý rok už neslúžia na to, na čo majú, je už väčšinou neskoro na zháňanie nových. Sneh prichádza zo dňa na deň a nie každý má doma v zásobe teplé topánky navyše. Snehom poprášené ulice sa dajú zvládnuť aj v teniskách, no prekonať záveje je už ťažšie.Vyvarovať sa takejto situácii môžete tým, že si zadovážite kvalitné čižmy, na ktoré sa budete môcť spoľahnúť aj viac ako jednu sezónu. Za kvalitnejšie kožené teplé čižmy, ktoré nepremokajú a neodliepa sa im podrážka po prvom kontakte s vodou si určite priplatíte, no stojí to za to.

Z farieb si veľmi nenavyberáte, väčšinou je výber len z rôznych odtieňov koženky, najčastejšie nájdete hnedú a čiernu. Z tých výraznejších sa nájde červená a ak si trúfate zobrať do čľapkanice svetlé čižmy, v obchodoch nájdete béžovú alebo ešte pre odvážnejších (a trpezlivejších na čistenie) – bielu. Ostatné farby tak ľahko nenájdete, no nič nie je nemožné – hlavne čo sa týka módy.

Výška čižiem je jednou z vecí, ktoré spôsobujú dlhé rozhodovanie sa pri kupovaní. Väčšinou sú nielen moderné ale aj praktické tie tesne pod kolená, ale ak vám vyhovujú kratšie či dlhšie, nájdete aj také.

Pri výbere hlavne nezabudnite na to, že hoci je v obchode teplo a na zemi koberec, čižmy budete nosiť v trošku chladnejšom a drsnejšom prostredí.