Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Čierne šaty

Čierne šaty

Čierne šaty

Čierne šaty by nemali chýbať v šatníku ani jednej ženy. Pokiaľ ich tam nemáte, treba to zmeniť. Čierna je veľmi obľúbenou a univerzálnou farbou, ktorá dokáže robiť zázraky, tým že opticky zužuje problémové partie. Môžu si ju dovoliť všetky typy postáv.

Čierna farba je farbou noci. Spája sa s tajomstvom a erotikou. Symbolizuje zároveň aj smutné či trúchlivé pocity. Hoci v krajinách východného sveta je to skôr naopak, čierna farba pre nich znamená radosť a biela smútok. Čierna vyjadruje formálnosť, ktorá sa snúbi s eleganciou, múdrosťou, silou, dominantnosťou a autoritatívnosťou. Čiernou sa nedá nikdy nič pokaziť. Jednoduché čierne šaty v kombinácií s vhodnými doplnkami môžete využiť na každú príležitosť, a nemusí byť len slávnostná. V čiernych šatách budete pôsobiť štýlovo a sexy.

Čierne šatyAk máte kyprejšie tvary, potom je vhodné zvoliť si čierne šaty s dĺžkou do polovice lýtok. Na líniu pása použite širšiu šerpu. Pre vysoké a štíhle dámy sú určené šaty s väčším výstrihom véčkového typu a dĺžkou šiat nad kolená. V prípade, že Vás trápi iba troška väčšie bruško, vyberajte o čosi voľnejšie šaty najlepšie v tvare písmena A, zakryjú problémové boky i stehná. Vhodné doplnky taktiež dokážu odpútať pozornosť, siahnite napríklad po výraznom opasku alebo si vezmite sako či svetrík.

Čierne šatočky nemusia pôsobiť vždy iba elegantne, pokiaľ si k nim namiesto krásnych topánok na vysokom opätku obujete pohodlné šľapky alebo členkové topánky, môžete v nich pokojne vyraziť len tak niekam von.

K čiernym šatám sa hodia aj vzorované pančušky. Existuje veľké množstvo vzorov, z ktorých si môžete vybrať. Škála je skutočne pestrá od jemných nenápadných obrazcov cez kosoštvorce, pruhy, kolieska až po sieťované pančuchy.

Pomocou doplnkov dokážete svoje obyčajné čierne šaty zmeniť na nepoznanie. Nikto si ani nemusí všimnúť, že sú to vlastne stále tie isté. Opasky sú veľmi módnymi a nápaditými doplnkami. Šaty v kombinácii s opakom budú vyzerať úplne inak ako bez neho. Pridáte vhodnú kabelku, šperky a je to hotovo. Čierne šaty môžete ďalej ozvláštniť aj nejakou brošňou či šálom.