Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Cena altánkov

Cena altánkov

Cena altánkov

Chceli by ste aj vy mať krásny veľký altánok vhodný na víkendový relax hneď vo vašej záhrade? Je to veľmi jednoduché, stačí si vybrať. Na Slovensku sa altánky tešia veľkému dopytu. Hlavne počas teplých letných večerov, počas dovolenky alebo počas víkendov a voľných dní sú práve altánky príjemným miestom na strávenie voľného času s rodinou či kamarátmi.

Altánky sú vhodné na organizáciu rôznych akcií, osláv narodenín či výročí, prijímanie návštev alebo aj na prácu, ktorú je možné vykonávať z pohodlia domova.

Asi prvá vec, nad ktorou sa záujemca o altánok bude zamýšľať je cena altánkov. Všetko však závisí len od predstavy majiteľa záhrady, nie je to síce najlacnejšia záležitosť, tak pozor aby vám to nespravilo prievan v peňaženke.

Cena altánkov

Cena altánkovCeny altánkov sú rôzne. Ovplyvňuje ich mnoho faktorov, z ktorých asi najpodstatnejšími sú rozmery altánkov a použitý materiál. Ceny sa začínajú pohybovať od niekoľkých stoviek eur, no môžu sa vyšplhať aj na dosť vysoké číslo. Kvalitný, pekný a veľký altánok vás môže stáť aj niekoľko tisíc eur.

Základom pre stavbu altánku v záhrade je betónový základ, na ktorý sa väčšinou ukladá dlažba.  Nemalo by sa šetriť na type dreva. Lacné drevo nemusí dlho vydržať ani pri kvalitnom nátere. Je to však investícia do budúcnosti, keďže taký altánok z kvalitného dreva vám vydrží mnoho rokov až desaťročí.

Okrem kvalitného dreva použitého na konštrukciu je potrebné klásť dôraz na silnú a mohutnú strechu, ktorá vydrží rôzne nepriazne počasia ako je napríklad silný vietor. Na pokrytie strechy altánkov sa väčšinou používajú umelé šindle, no taktiež sa môžu použiť aj iné materiály. Najlepšou voľbou sú však prírodné materiály.

Ceny altánkov je možné výrazne znížiť ak si altánok postavíme svojpomocne bez akejkoľvek firmy. V tomto prípade ak nemáme bohaté skúsenosti so stavbou záhradných stavieb je vhodné sa aspoň poradiť s odborníkom.