Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Brúska na nechty

Brúska na nechty

Brúska na nechty

Každý človek by sa mal starať o svoje zdravie, udržiavať svoje telo v čo najlepšom stave. K tomu určite patrí aj starostlivosť o nechty.

Necht je zložený z minerálnych solí ako selél, vápnik, síra, draslik a z kreatínu. Nechty sú vlastne kreatínové platničky, ktoré chránia jemné zakončenia prstov a palcov.

Brúska na nechtyŠtruktúra nechta pozostáva z nechtového koreňa, lôžka, platničky, kutikuly a špičky nechta. Nechtový koreň je tkanivo, ktoré sa nachádza pod kožou za nechtom. Tento nechtový kameň sa skladá z nervov a krvných ciev, vďaka ktorým je necht zásobovaný živinami. Nechtový koreň je najcitlivejšou časťou celého nechta.

Nechtové lôžko pozostáva zo všetkých mäkých tkanív pod nechtom. Je podstatné pre farbu, zdravie a štruktúru nechtu, taktiež obsahuje melanocyty, nervy a krvné cievy. Nechtová platnička je vlastne necht samotný, ktorý je svetloružovej farby vďaka cievam pôsobiacim pod nechtom. Aj ked ato platnička pôsobí ako jeden diel, v skutočnosti pozostáva z troch vrstiev, od najvrchnejšej – najtvrdšej, po najspodnejšiu – najmäkšiu.

Kutikula je umiestnená medzi nechtovou platničkou a kožou a je vodotesná. Kutikula vytvára nové bunky, môže sa roztrhnúť a na povrchu nechtu vytvoriť záderku. Špička nechta je najkrehkejšou časťou nechtu a dokáže sa veľmi jednoducho poškodiť.

Na dlhodobú a účinnú starostlivosť o nechty nám určite pomôže brúska na nechty. V obchodoch je na výber množstvo typov a veľkostí. Môžme ju využiť na prírodné nechty, umelé alebo pedikúru. Pomocou nadstavcov môžete nechty brúsiť, frézovať, ošetriť, leštiť alebo vŕtať. Cena brúsok všeobecne sa pohybuje od 12 do 200 eur. Brúsky na nechty rozlišujeme na batérie, elektrické brúsky na nechty alebo profesionálne brúsky.