Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Biele komody

Biele komody

Biele komody

Veľmi veľké množstvo priestorov na  uloženie rôznych vecí nájdeme určite v každom dome či byte. Ale ako sa dizajnérstvo modernizuje tak sa aj tento počet zmenšuje. Všetko zapríčiňuje to, že moderní dizajnéri sa snažia tieto priestory ukryť pred zrakom ľudí.

Takým najčastejším využívaným úložným priestorom sú skrine. Skrine sa nachádzajú v domácnostiach v rôznych podobách. Jedným druhom skine je aj komoda. Síce slovo komoda je zastarané a častejšie sa využíva pojem skrinka, stále slovo komoda má historický význam. V minulosti sa komoda využívala ako bielizník. Avšak v dnešnej dobe je využite ďaleko rozšírené. Stále sa ale podoba nezmenila. Je to malá skrinka s veľkými zásuvkami.

Biele komodyVeľmi obľúbená farba nábytku je biela farba. Dôvodov je jednoduchý. V našej kultúre má biela farba veľký symbolický význam. Biela farba symbolizuje čistotu, mladosť, nevinnosť a mnoho viac. Taktiež s bielou farbou slávime narodenie, vznik nového života. Biela farba pomáha aj pri zosvetlení miestnosti v ktorej je nedostatok svetla.

Samozrejme s bielou farbou prichádzajú aj svoje nevýhody. Na bielych povrchoch je možné vidieť takmer každú miniatúrnu nečistotu. Nedá sa tomu nijako zabrániť a na to treba pri výbere farby nábytku myslieť a mať to na vedomí. Častejšie ich treba čistiť a taktiež aj možno opravovať napríklad poškrabané miesta.

Biele komody sú aj cez svoje nevýhody viac a viac vyhľadávanými. Tiež to zapríčiňuje nové dizajnérske kombinácie farieb čiernej a bielej.