Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Antialergické paplóny

Antialergické paplóny

Antialergické paplóny

Alergické ochorenia poznajú ľudia už odpradávna, ale počet postihnutých alergiou v ostatných rokoch stúpa kvôli civilizačným chorobám. Alergia je klinicky nežiaduca reakcia imunitného systému na vonkajšie podnety, obyčajne na faktory prostredia – alergény (antigény). Úplná liečba neexistuje, ale je mnoho účinných terapií na zmiernenie tohto problému.

Prevencia spočíva v používaní špeciálnych vysávačov a čistiacich prostriedkov, špeciálnych antialergických madracov, vankúšov a paplónov. Pravdou je že ak sa vám podarí dobre sa o seba postarať, budete môcť so svojou chorobou lepšie žiť. A práve jedným z riešení je aj antialergická súprava zložená z paplóna a vankúša.

Antialergické paplónyAby sme ich mohli paplóny označiť prívlastkom antialergické, musia sa dať prať až do teploty 95 °C a spĺňať najnáročnejšie kritériá na hygienu spánku. Za pozornosť stojí všimnúť si ako je paplón prešitý. Hustejšie a pravidelnejšie prešitie, štepovanie, je lepšie ako kruhové, pretože neumožňuje aby sa vnútorná výplň presúvala.

Dôležité je aj zloženie výplní. Niektorí síce nemôžu zabudnúť na hrejivé perie v paplóne u starej mamy, ale zo zdravotného hľadiska je výhodnejšie polyesterové duté vlákno ktoré je ľahké, vzdušné, nelepí sa, netvorí zhluky a neláme sa. Dobrý vankúš a paplón tak dobre prepúšťa prebytočné teplo a savosť je viac ako samozrejmosťou. O kvalite nerozhoduje, či je paplón viacsezónny, letný alebo zimný.