Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Ako zrýchliť svoj počítač?

Ako zrýchliť svoj počítač?

Ako zrýchliť svoj počítač?

Určite ste si všimli, že keď už svoj PC používate niekoľko mesiacov či dokonca rokov stáva sa stále pomalším. Najlepším variantom je samozrejme zakúpiť si lepší hardware a preinštalovať operačný systém. Ak však nemáme dostatok financií na nákup nových komponentov a dostatok nervov na zálohovanie a preinštalovanie systému, je čas uchýliť sa k menej účinným, ale stále funkčným metódam.

1. Čistenie cez Ccleaner

Ccleaner je veľmi jednoduchý a praktický program. Pomôže vám odstrániť nepoužívané a neplatné položky z registru, môžete ním vymazať cookies v prehliadači a celkovo očistiť počítač od nepotrebných súborov ktoré zbytočne zaťažujú systém. Taktiež v ňom jednoducho odinštalujete programy ktoré nepoužívate a uvoľníte miesto na disku.

Ako zrýchliť svoj počítač?, pc, počítač, zrýchlenie

2. Odstránenie vírusov

Veľa krát zaviní spomalenie PC vírus. Preto by ste nemali zabúdať na stále zapnutý antivírus a v prípade potreby prescanovať počítač. Skvelým nástrojom na scanovanie je napríklad AdAware se personal, ale určite vám poslúži aj váš bežný antivírus. Odstránenie vírusov často pomôže k zrýchleniu PC, ale aj k vyriešeniu mnohých problémov.

3. Defragmentácia

Ako zrýchliť svoj počítač?Raz za čas treba každý PC zdefragmentovať. Laicky povedané je to také veľké upratovanie na disku. Môžete použiť program na defragmentáciu ktorý je už obsiahnutý vo Widnowse, alebo si nejaký program môžete stiahnuť. Veľmi obľúbenou alternatívou oproti bežnej defragmentácii je cez Windows program je defragmentovanie cez AusLogics Disk Defrag.

Dúfam, že vám tieto body aspoň trochu pomohli zrýchliť vás PC.