Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Ako zmeniť mac adresu?

Ako zmeniť mac adresu?

Ako zmeniť mac adresu?

Chcete alebo potrebujete si zmeniť mac adresu? Tak čítajte ďalej! Skratka mac označuje Media acess control čo môžme preložiť ako riadenie prístupu k médiu. Zvyčajne to býva 12 miestne číslo ktoré oddeľujeme dvojbodkou alebo čiarkou prípadne ničím. V článku idem popísať zmenu Mac adresy sieťovej karty.

Zistenie MAC adresy

Otvoríme si príkazový riadok ( cmd ) Windowsu. Ak ho neviete nájsť tak si dajte do vyhľadávača cmd a spustite ho. Do cmd napíšte ipconfig /all.  Ale pozor bez tej bodky! Teraz už len nájdite svoju mac adresu. Snáď vám pomôže obrázok nižšie.

Ako zmeniť mac adresu?

Zmena Mac adresy

A teraz už k samotnej zmene. Je tu viac možností buď cez správcu zariadení alebo cez jednoduchý program. Začnem programom.

Zmena cez program

Najprv si stiahneme program tu:  http://dukelupus.pri.ee/files/SimpleMAC.exe. Program nevyžaduje inštaláciu takže ho spustíme a pokračujeme podľa obrázku.

Ako zmeniť mac adresu?

V rámčeku vyššie bude vaša Mac adresa ktorú som ja však z bezpečnostných dôvodov vymazal. Dole vedľa tlačítka Set! je sú v červenom okienku políčka kam vpíšete svoju novú mac adresu a stlačíte set. Potom musíte reštartovať počítač a je to hotové.

Zmena cez správcu zariadení

Otvoríme si správcu zariadení ak ho nevieme nájsť v ovládacom paneli. tak ho nájdeme cez hľadať.

Ako zmeniť mac adresu?

Nájdeme si sieťové adaptéry ( Network Adapters ). Zvolíme si sieťovú kartu a dvakrát na ňu klikneme. Potom klikneme na upresniť a hľadáme Network adress ( sieťová adresa , fyzická adresa, mac adresa… ). Potom do políčka napíšeme novú ( Robené na Windows 7 ).

Ako zmeniť mac adresu?

Prajem veľa šťastia zo zmenou mac adresy!