Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Ako získať verejnú IP-čku?

Ako získať verejnú IP-čku?

Ako získať verejnú IP-čku?

Tu vám píšem návod ako získať verejnú ip-čku úplne zadarmo, tak čítajte.

Návod, ako získať prístup na Domovská server vo forme verejnej ip adresy alebo subdomény zadarmo pomocou služby DynDNS.

Ak prevádzkujete doma na svojom počítači vlastný webový alebo ftp server, pravdepodobne ste sa stretli s problémom, ako ho sprístupniť celému svetu, najlepšie celému internetu. Väčšina z nás totiž nemá verejnú ip a ip adresa sa generuje dynamicky, pre každé pripojenie nová. Ako teda dosiahnuť to, aby sa k vášmu serveru mohol prihlásiť ktokoľvek?

DynDNS

Ako získať verejnú IP-čku?Riešením je služba DynDNS, ktorá je v základnej verzii zadarmo a umožňuje toto obmedzenie obísť a umožniť Vám mať vlastnú verejný priestor vo forme verejnej ip alebo subdomény zadarmo. Celý postup sa dá zhrnúť do dvoch krokov:

Zaregistrujte sa bezplatne u DynDNS, k tomu vám stačí mať funkčnú emailovú adresu. Prihláste sa a vyberte voľbu My Services> Host Level Services> Add Host Services> Add Dynamic DNS Host – tu by sa mala automaticky vyplniť vaše dynamická IP adresa. Pretože sa táto adresa neustále mení, je potrebné tieto zmeny nejako podchytiť. To zabezpečí špeciálny softvér od DynDNS, ktorý si môžete stiahnuť tu.

Ak ste za routerom, v nastavení routera vyberte voľbu Use a Dynamic DNS service (meno tejto voľby sa môže u jednotlivých prístrojov líšiť) a vyplňte tu svoje údaje z účtu u DynDNS.
Naštartujte svoj ftp server alebo apache a zadajte svoje doménové meno do adresného riadku prehliadača. Práve by ste mali byť presmerovaný na svoj lokálny server, teda mali by ste vidieť to isté ako pri zadaní adresy

http://localhost

Download- http://www.dyndns.com/support/clients/
http://www.dyndns.com/