Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Ako vyrobiť dymovnicu?

Ako vyrobiť dymovnicu?

Ako vyrobiť dymovnicu?

Chcete sa zabaviť ? Niekoho nastrašiť ? Tak tento návod je určite pre Vás, ak máte potrebné prísady je to už jednoduché, ale najhoršie je zháňať KNO3 (dusičnan draselný).Kedže sú dýmovnice pomerne drahé, rozhodol som sa napísať návod ako vyrobiť dymovnicu. A tu je presný návod:

Prísady: 60g Dusičnanu draselného (KNO3), 40g cukru (kryštal), 5g jedlej sódy (1 malá lyžica), 15g potravinárského farbiva (3 sáčky) ak nemáme nevadí, dýmovnica bude mať biely dym, ďalej formu, trošku vaty a zápalnú šnúru ( v núdzi môže byť aj prskavka ).

Ako vyrobiť dymovnicu?

Najprv pridáme cukor, ktorý necháme skaramelizovať to môže trvať cca. 4 min, potom prisypeme KNO3, potom sódu a nakoniec pridáme potravinárske farbivo. Neustále miešame (ak nie, vzniknú hrudy a dymovnica bude mať horšiu zápalnosť.

Ako vyrobiť dymovnicu?

Rozmiešanú hmotu, ktorá vyzerá ako taká kaša odlejeme do formy.

Ked ju už budeme mať vo forme, zatlačíme do stredu zmesi ceruzku, ktorú po vytvrdnutí vytiahneme a dáme tam zápalnú šnúru.

Ako vyrobiť dymovnicu?

Potom necháme stuhnúť (cca. hodinu) potom vytiahneme ceruzku, do dierky hodíme zápalnú šnúru tak, aby trčala cca 2,5 cm, potom tam nejakou paličkou poriadne vopcháme vatu, tak aby ostala navrchu, nie dole.

Ako vyrobiť dymovnicu?

Dymovnica je hotová.

Odporúčam vám púšťať to niekde na poli ( ale tak, aby sa niečo nechytilo )

A ísť od dymu ďalej ( môže vás bolieť hlava ).

Ako vyrobiť dymovnicu?

Prajem veľa úspešných dymovnic :)

2 Comment on this post

  1. Robili sme tento pokus v škole v kadičke. Za dozoru učitelky chemie , uz sme mali vsetko hotove , vypli sme ohen , a za take dve minuty buuum ! Vybuchlo to , niektorym na oblecenie , zvysok na plafona na lavicu . Na lavici prepalene … Vdaka bohu ze sa nikomu nic nestalo , dymu bolo dost , ale to ze nam to vybuchlo , uff.. Pozor nato !

Komentáre sú uzavreté.