Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Ako vyčistiť registry?

Ako vyčistiť registry?

Ako vyčistiť registry?

Zdá sa vám počítač veľmi pomalý? Tak čítajte ďalej! Ak inštalujete programy, či odinštaluvaváte a takto to trvá pol roka, tak počítač sa začne správať inak. Je spomalený. Môžte ho opäť dostať do “formy” tým, že premažete registry. Nie je to nič zložité, preto sa toho nemusíte báť.

Aký program?

Jednoznačne odporúčam CCleaner. Je to program zadarmo ktorý zvláda viac vecí ale o tom možno neskôr. Stiahnete si ho v češtine a stránke http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/systemove_nastroje/optimalizace_systemu/ccleaner/?g[hledano]=ccleaner&g[oz]=2.36.1233 . Program nainštalujete – trvá to len pár sekúnd a môžte začať z čistením.

Postup


Ako vyčistiť registry?

V programe klikneme na Registry a potom na tlačítko Hledej problémy.

Ako vyčistiť registry?

Ak vám program nájde nejake problémy ( nevyčistené registry ), tak kliknite na Opraviť vybrané problémy. V mojom prípade už boli registry vyčistené, preto mi nič program nenašiel. Toto je zároveň možnosť zistiť, či program vymazal všetko, čo mal. Mne osobne vymazal všetko až na tretí pokus. Ak máte nejaké registre nevyčistené program vás najprv vyzve na uloženie zálohy registrov. Odporúčam program poslúchnuť. Stači zálohu uložiť tam, kam to program predvolí. Potom už len klikneme na OK a vyčistia sa nám registre. Čo rieši problém spomaleného počítača. Myslite však nato, že nestačí len vyčistiť registre ale o tom možno inokedy.

 

Prajem veľa šťastia a zrýchlený počítač!