Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Ako vybrať mobil?

Ako vybrať mobil?

Ako vybrať mobil?

Končí vám paušál? Alebo už máte veľmi starú tehlu? Tak potom určite chcete nový mobil. No ak neviete, ako si vyberať a podľa čoho si vyberať, tak čítajte ďalej. My Vám poradíme ako vybrať mobil, ktorý Vám bude sedieť na mieru.

Dotykový alebo tlačítka?

 

Ako vybrať mobil?Ak sa rozhodujete medzi týmito dvoma variantami maly by ste vedieť že dotykové mobily sú proste IN. Tlačítka sú proste klasika, ak kupujete mobil napríklad babke či dedkovi nekúpite im predsa nejaký dotykový, keď poriadne nevedia robiť ani s tlačidlami.

Ďalej sa vraví že dotykové mobily majú slabé procesory a preto sú pomalé podla mňa slabý procesor môžme absolútne vylúčiť pri smartphonoch ciže inteligentných telefónoch ktoré slúžia na prácu, preto majú napríklad Wifi alebo iný spôsob pripojenia. No ak ide o telefóny značky LG či Samsung ja takú skúsenosť zatiaľ nemám.

Čo od mobilu očakávam?

Ak kupujem mobil babke či dedkovi kúpim mu nejaký jednoduchý model, čo zvláda písanie sms, či volať. Ak od mobilu očakávame, že bude slúžiť okrem volania či esemeskovania na hudbu, tak sa poobzeráme po nejakom hudobnom modeli napríklad od Sonny Ericsonu Walkman edícia či pri Nokii Xpress music.

Ak má slúžiť model na prehrávanie filmov či seriálov na zabitie dlhej chvíle musíme sa pozerať po veľkom displeji a tu už sa podla mňa oplatí dotykový. Ja mám dotykovú nokiu xpress music a nič mi na nej nechýba veľký displej, má wifi a prehráva kvalitne hudbu to je podla mňa ideálny mobil pre mladých, čo chcú byť spojený s ostatnými cez facebook ako ja.

Ak chcem aby bol môj mobil foťák vo vrecku budem sa pozerať za čo najlepším mobilom na fotenie napríklad SE má sériu Cyber Shot. Ak potrebujem  priemerný mobil vyberiem si nejaký, čo má klávesnicu, 2-megapixelový foťák a zvláda rádio či mp3 na počúvanie hudby…

Podľa čoho vyberať?

Dnešný štandard je podla mňa klávesnica, rádio, bluetooth, Dvoj megapixelový fotoaparát na základné fotky a tak podobne.

Ak sa rozhodujete medzi dvomi mobilmi treba porovnávať a čítať recenzie. Porovnávame jeho funkcie a to : Hmotnosť, veľkosť, počet farieb, rozlíšenie displeja, bluetooth či má alebo nemá, fotoaparát, či má javu, či má rádio, WiFi a rôzne iné spôsoby pripojenia ako EDGE či GPRS…

Nikdy nezabudnite na jednu vec. Ak máte kandidáta, či viacerých čítajte recenzie a názory ostatných! Prajem čo najlepší výber!