Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Ako vybrať medzi Plazmou, LCD a led?

Ako vybrať medzi Plazmou, LCD a led?

Ako vybrať medzi Plazmou, LCD a led?

Máte problém vybrať si typ nového televízora. Pokúsim sa Vám v tomto článku vysvetliť výhody a nevýhody rôznych typov televízorov, aby ste si mohli jednoduchšie zodpovedať otázku Ako vybrať medzi plazmou, LCD a led?

Podľa čoho vyberať?

  1. Podľa veľkosti uhlopriečky: uhlopriečku si vyberajte podľa toho, akú máte velkú izbu, pamätajte hlavne nato, že by ste mali od televízie sedieť minimálne 3-krát ďalej, ako je veľkosť uhlopriečky
  2. Podľa frekvencií; nájdete ich rôzne od 50hz až po 200hz, no čím je väčšia frekvencia, tým je kvalitnejší obraz
  3. Či ide o led, lcd, alebo o plazmu, toto si popíšeme nižšie
  4. Či televízia podporuje zapojenie usb, internetu a pod.
  5. kvality zvuku
  6. ceny

Lcd televízory

Ako vybrať medzi Plazmou, LCD a led?Lcd televízory používajú podobné podsvietenia ako monitory počítačov, preto sú dosť vhodné aj na pripojenie k počítaču.

Pri výbere si dávajte pozor, aká bude udaná obnovovacia frekvencia, pohybuje sa medzi 50hz až 200hz a čím je väčšia, tým budete mať kvalitnejší obraz.

Led televízor

Ako vybrať medzi Plazmou, LCD a led?

Led televízory sú vlastne lcd televízory, ale s iným podsvietením, u led televízorov sa používajú led diódy, tieto led diódy majú oproti lcd televízorom lepšiu kvalitu obrazu, lepší jas a aj menšiu spotrebu.

Plazmy

 

Plazmové televízory majú tu najkvalitnejšiu kvalitu obrazu, a veľmi vysoký kontrast, plazmová televízia sa oproti lcd televízoru sleduje dobre y každého uhlu. Tie najlepšie kusy majú frekvenciu až 600hz.

No niekde sa to musí prejaviť a prejavuje sa to najmä na spotrebe, oproti lcd a led televízorom, plazma má o dosť väčšiu spotrebu.

Verdikt

Lcd televízory: lcd televízory sú vhodné hlavne pre tých, ktorý ju chcú používať aj ako monitor, čiže hlavne pre mladých ľudí, no aj pre tých, ktorý nechcú vyhadzovať za televíziu veľa peňazí a nepotrebujú ani tu najlepšiu kvalitu.

Led televízory: led televízory sú pre tích ktorý chcú novšiu technológiu, lepšiu kvalitu a menšiu spotrebu.

Plazmy: plazmy sú pre tých, ktorý si chcú vychutnať tú najlepšiu kvalitu, nezáleží im na spotrebe energie a chcú len to najlepšie.