Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Ako uploadovať fotky na internet?

Ako uploadovať fotky na internet?

Ako uploadovať fotky na internet?

Uploadovanie fotiek na internet je v dnešnej dobe veľmi často využívaná, ba až nevyhnutná vec. Ale aj napriek tomu ešte stále mnoho ľudí nevie ako na to.

Nie vždy totiž stačí poslať fotky cez e-mail ako prílohu, občas ich treba ukázať väčšej skupine ľudí a práve preto je dobré ich umiestniť na nejaký image hosting. V dnešnom návode sa  dozviete, ako uploadovať fotky na internet na jeden z najznámejších imagehostingov.

Imageshack.us

1. Nahrávanie obrázkov na server

V prvom rade prejdeme na web http://imageshack.us/ a na hlavnej stránke klikneme na tlačítko Browse.

Ako uploadovať fotky na internet?

Vyskočí nám okno s prieskumníkom a my v počítači nájdeme fotku, (poprípade aj viac fotiek) ktoré chceme nahrať na server. Pred nahraním môžeme ešte upraviť detaily kliknutím na Upload options / Resizing, ale myslím, že to nebude také potrebné. Keď máme vybraté fotky jednoducho klikneme na Upload Now a fotka sa začne nahrávať na server.

2. Kopírovanie odkazov a zdieľanie

Po chvíli uploadovania sa nám zobrazí stránka, na ktorej ľavej strane uvidíte niečo takéto.

Ako uploadovať fotky na internet?

Na vrchu máte zmenšeninu vašej fotky a pri nej základné informácie, čiže meno a veľkosť. Pod fotkou nájdete odkazy na jej zdieľanie. Fotky môžete priamo zdieľať na rôznych sociálnych sieťach ako facebook, myspace, twitter alebo iných. Ak chcete ale svoje fotky pridať na html webstránku alebo na fórum poslúžia vám na to odkazy nižšie. Ak viete po anglicky, tak by ste určite nemali mať problém s vkladaním odkazov, lebo na webe imageshack.us nájdete všetko vysvetlené. Ak po anglicky neviete, bude vám musieť postačiť trochu intuície a skúšania.

Prajem veľa šťastia pri nahrávaní a zdieľaní vašich fotiek.