Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Ako spraviť palacinky?

Ako spraviť palacinky?

Ako spraviť palacinky?

Máte chuť na palacinky? Neviete recept alebo ich chcete spraviť čo najlepšie? Tak čítajte ďalej! Palacinky sú dobré a rýchle jedlo a navyše nie sú náročné na prípravu. tak si prečítajte tento článok a už si nikdy nemusíte položiť otázku ako spraviť palacinky.

Suroviny

Ako spraviť palacinky?Na cesto budeme potrebovať 2 vajcia, 100 gramov hladkej múky, 250 mililitrov mlieka, 2 lyžice oleja a soľ.

Príprava

Zoberieme si dostatočne veľkú misku, v ktorej môžme spraviť cesto. Potom dáme do misky múku, ktorú zmiešame z mliekom a neskôr k tomu pridáme olej a soľ. Do tejto zmesi potom pridáme vajcia. Cesto dobre vymiešame, ak by sa vytvorili hrudky malo by sa cesto precediť. Cesto necháte odstáť, ale netreba ho zakrývať ako býva zvykom pri iných cestách. Potom si na panvicu dáme olej a nalejeme časť cesta. Nie moc iba tenkú vrstvu na jednu palacinku.

Palacinku na panvici otáčame. Samozrejme palacinky chutia lepšie, ak ich vyhodíte až po strop a otočíte týmto spôsobom.  Ak sa palacinka upečie palacinku dáme na tanier, kde ju natrieme napríklad džemom, či nutelou no lepšia je roztopená mliečna čokoláda. Dávajte si pozor, aby ste ju nepripiekli ( aby ste na nej nemali čierne škvrny ). Palacinku zložíme napríklad do rolky alebo niekde hlavne ich robia preložené do trojuholníka. Môžme si k nim spraviť omáčku, napríklad jahodovú či dať na ne šľahačku a posypať grankom. Ak chcete, aby palacinky pekne vyzerali, môžte ich ozdobiť polkami jahôd alebo mätou. Ale to už podľa vašej chuti.

Málo spečených palaciniek a dobrú chuť prajem!