Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Ako spraviť lietadlo z papiera?

Ako spraviť lietadlo z papiera?

Ako spraviť lietadlo z papiera?

Tak teraz, ako som sľúbil, vám ukážem, ako si môžete spraviť z papiera druhý typ lietadla, ktorý mne sa zdá byť oveľa krajší a omnoho radšej si vždy postavím práve tento typ lietadielka.

2. typ lietadla:

Ako spraviť lietadlo z papiera?Jedná sa o typ lietadla, ktoré moc nepripomína žiadne lietadlo, ale podľa mňa lieta omnoho lepšie. Zrejme je také pevnejšie, lepšia stabilita a krajšie krídelká, veď uvidíte.

Taktiež si môžete spraviť brzdu, ako pri predošlom type. Je to len na vás, či ju tam chcete, no vraj to lepšie potom letí rovno. Treba vyskúšať a podľa toho sa rozhodnúť pri ďalšom lietadielku.

Postup:

Papier si tentokrát nepreložíme na polovicu, ale len pravý horný roh (potom takisto aj ľavý horný roh) si preložíme tak, aby nám na opačnej strane (opačnej strane toho rohu) vznikol opäť špic.

Potom chytíme obidva rohy papiera, ktoré sme ohýbali, a urobím ako keby striešku (neviem ako to nazvať, viď obrázok), ktorú potom zložíme. Dostanem ako keby domček, ktorého strecha má 2 vrstvy. Chytím vrchnú vrstvu a ohneme k stredu, vznikne nám špic.

Potom si trošku obtiažnejšie urobíme špic tak, že tieto rožteky ohneme do dvoch špicov, ktoré ohneme pod lietadlo. Vznikne nám ako keby dvojitý špic. Teraz ohneme lietadlo v strede lietadla na polovicu a následne rovnobežne s hranou krídla tam, kde sa končí špic lietadla (na oboch stranách). Tak nám vznikne opäť “V” a krídla.

Ako spraviť lietadlo z papiera?Teraz už len komu sa chce, si urobí brzdu a lietadlo je hotové.

Pri tom špici bude dobré pozorne sledovať obrázky, ktoré to snáď dostatočne dobre ukážu. Pevne verím, že ste všetci viac než dosť šikovní a že každému sa to bez akýchkoľvek problémov podarí postaviť.

Prajem veľa zábavy ako pri skladaní lietadla, tak aj s lietadlom!