Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Ako spraviť banány v čokoláde?

Ako spraviť banány v čokoláde?

Ako spraviť banány v čokoláde?

Chcete spraviť rýchly zákusok? Tak čítajte ďalej ako spraviť banány v čokoláde. Tieto banány v čokoláde sú naozaj veľmi rýchle a hlavne veľmi chutné. Tak môžte pri nečakanej návšteve urobiť rýchly, prekrásny a hlavne chutný dezert. Tak veľa šťastia a bon appetite!

Suroviny

Ako spraviť banány v čokoláde?

Budeme potrebovať jeden balík piškót, ale piškóty musia byť kruhové. Ďalej cca 3 až 5 banánov podľa toho, aké sú veľké. Ale tieto dve hlavné suroviny závisia od množstva koláčikov, aké idete robiť, preto kúpte pre istotu viac banánov, či dva balíky piškót. Ďalej potrebujeme roztopenú čokoládu a ešte dostatočne veľa špáratok, pretože na ne budeme tieto koláčiky napichovať. Ja ich robievam tak, že ich namáčam najprv do čaju a až potom do čokolády. Čaj stačí kľudne obyčajný čierny. Môžte do čaju pridať aj koňačik, potom koláčiky lepšie chutia.

Postup

Nakrájame si banány na kolieska a vložíme jedno koliesko medzi dve piškóty. Potom tento sendvič napichneme na špáratko. Ak ste sa rozhodli pre postup z čajom, tak teraz koláčik namočíme do čaju. Ak nie tak rovno do čokolády. Koláčiky dávame na tanier, a potom ich dáme zachladiť. V zime alebo v tomto období ich môžme kľudne dať stuhnúť na balkón. Ak ich však robíte v lete musíte ich dať do chladničky.

Prajem dobrú chuť!