Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Ako spojiť rar súbory?

Ako spojiť rar súbory?

Ako spojiť rar súbory?

Aj vy ste niekde stiahli súbor ktorý bol zabalený v rare? Neviete čo s tým? Tak čítajte ďalej!

 

Prvé čo budeme potrebovať je program WinRar ak ho ešte nemáte môžte si ho bezplatne stiahnuť z oficiálnej stránky: http://rarlab.com/download.htm stačí si vybrať svoju verziu a stiahnuť. Občas vám vyhodí okno o tom že licencia vypršala ale stačí to zavrieť a ignorovať. A teraz už k návodu.

Ako spojiť rar súbory?

Takto vyzerá rar archív ktorý je na dve časti. Stačí dva krát kliknúť na hociktorú časť a otvorí nám ho program WinRar a pokračujeme podľa obrázku nižšie.

Ako spojiť rar súbory?

Teraz klikneme na Extract To.

Ako spojiť rar súbory?

Dostaneme sa do tohto okna, kde zvolíme adresár kam sa má súbor extrahovať a klikneme na OK. Potom to program a urobí a vy s ním môžte pracovať. No čo keď len chcete mať jeden rar súbor a nie 2 či 3 alebo dokonca viac?

Ako spojiť rar súbory?

Klikneme na priečinok či súbor ktorý sme extrahovali ďalej klikneme naňho pravým a stlačíme Add to ” meno vášho súboru”. Program to automaticky urobí. Toto sa vyplatí robiť ak posielate emailom nejaký priečinok ktorý obsahuje viac vecí samotný priečinok poslať nemôžte ale stačí to dať do Rar archívu a poslať. Veď to trvá len minútku tak načo sa zbytočne trápiť a posielať to po jednom?

Veľa extrahovaných súborov prajem.