Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Ako si založiť účet na Facebook-u?

Ako si založiť účet na Facebook-u?

Ako si založiť účet na Facebook-u?

1.    Čo je to Facebook?

Facebook je veľká sociálna sieť, ktorú založil Mark Zuckerberg v roku 2004. V tejto dobe má Facebook viac ako pol miliardy (500 miliónov) užívateľov a toto číslo sa každý deň zväčšuje. V dnešnej dobre slúži Facebook hlavne na komunikáciu, zdieľanie informácii s priateľmi, známymi či kolegami z práce, no v neposlednej rade i na zábavu.

2.    Ako na Facebook?

Založenie účtu na Facebook-u je absolútne bezplatné a účet si môže založiť ktokoľvek. Samotný Facebook je dokonca aj preložený do Slovenčiny (a ďalších asi 70 jazykov) preto sa s ním pracuje skutočne skvelo.

Ako si založiť účet na Facebook-u?Prejdime teda na hlavnú stránku Facebook-u – www.facebook.com. V pravo môžeme vidieť samotnú registráciu. Musíte zadať svoje Krstné meno a priezvisko, potom e-mail (ktorý musíte znova zopakovať, len či ste ho napísali správne) a potom vaše bezpečnostné heslo. Doporučujem zvoliť si dostatočne bezpečné heslo, nie je príjemné, keď sa vám potom niekto cudzí hrabe v pošte a vydáva sa za vás.

Taktiež vyplňte vaše pohlavie (či ste žena alebo muž) a dátum vášho narodenia. Facebook bude potom schopný ukazovať vám len takú reklamu, ktorá sa vám hodí a nemala by vás otravovať. Treba si uvedomiť, že celý Facebook žije len z reklamy.

Teraz môžeme stlačiť tlačidlo „Registrácia“.

3.    Už len pár drobností a máte svoj účet

V ďalšom kroku musíte prepísať nezmyselný text z obrázku. To zaručuje, že ste človek a nie žiadny robot počítač.

Teraz vám Facebook pomáha nájsť si priateľov. Na začiatku pridaním všetkých vašich kontaktov z e-mailu, potom podľa informácii o vašej škole, poprípade práci. Taktiež si môžete nahrať svoju profilovú fotku. Všetky tieto kroky môžete preskočiť a vrátiť sa k nim kedykoľvek v budúcnosti.

4.    Váš Facebook účet je vytvorený

A v tejto chvíli by ste mali mat svoj novy Facebook účet plne vytvorený. Môžete sa kedykoľvek prihlásiť z hlavnej stránky. Nezabudnite si skontrolovať svoju e-mailovú schránku, mal by vám prísť mail z Facebook-u.

Značky:

1 Comment on this post

Komentáre sú uzavreté.