Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Ako si vytvoriť štýlový Dock vo Windows?

Ako si vytvoriť štýlový Dock vo Windows?

Ako si vytvoriť štýlový Dock vo Windows?

Dock je vo všeobecnosti panel nástrojov, ktorý slúži na rýchly prístup k vybraným aplikáciám. Užívateľ PC sa s dockmi môže stretnúť hlavne v operačných systémoch Mac OS X alebo Linux.Teraz však máte možnosť vytvoriť si vlastný, prehľadný Dock. A to úplne zadarmo pomocou programu Circle Dock.

Circle Dock

Program je voľne dostupný na stránkehttp://circledock.wikidot.com , kde si o ňom môžte prečítať trochu viac. Je možné spustiť ho na OS Vista, Win XP, Win 2003, Win 2008, Win 7, Vista-64. Odkaz na stiahnutie: http://circledock.wikidot.com/download-circle-dock
Ak ste si program stiahli, nemusíte nič inštalovať. Stiahnutý archív rozbaľte do ľubovoľnej zložky  a spustite aplikáciu CircleDock.exe
Zobrazí sa vám prázdny okrúhly panel a môžte začať pridávať obľúbené aplikácie.  Pravým kliknutím na panel sa zobrazí menu. Add -> Blank Icon   pomocou tejto voľby pridáte ľubovoľnú aplikáciu. Otvorí sa malé dialógové okno. Ako prvú si zvolíte ikonu pomocou “Icon Image”. Otvorí sa predvolený priečinok s niekoľkými ikonkami, avšak môžte si zvoliť akýkoľvek obrázok v počítači,  vyhovujúci parametrom programu.  Ak ste si nevybrali, nové ikony si môžte stiahnuť z internetu. Ďalej si zvolíme meno “Name”.Sem môžte napísať čokoľvek, slúži to len pre váš prehľad. Ďalšie políčko “Target” – tu si vyberiete cestu k aplikácii (napr. “C:/ProgramFiles/ICQ/icq.exe”).
Ako si vytvoriť štýlový Dock vo Windows?
Predposledná  možnosť “Arguments” slúži len pre pokročilých užívateľov. Výber v poslednom políčku určí, v akom móde sa aplikácia spustí. Ak máte všetko nastavené, kliknite na Close. Podobným postupom môžte pridať obľúbený priečinok. Pravý klik na panel -> Add -> Dock Folder.
Možnosť “Change Icon” slúži na grafické prispôsobenie Docku.
Teraz máme nastavený imidžový Dock, pomocou ktorého môžte jedným klikom otvoriť akúkoľvek vybranú aplikáciu. Ak vám Dock zavadzia pri práci, stačí kliknúť na centrálnu  ikonku a Dock sa minimalizuje do lišty (pri hodinách), alternatíva je kliknúť pravým tlačidlom a vybrať možnosť “Hide”.
Ak chcete Dock naspäť, stačí jednoducho kliknúť na ikonku.
V nastaveniach “Settings” môžte nastaviť ďalšie parametre  – poloha Docku na obrazovku, ďalšie grafické vychytávky, animácie a mnoho iného.