Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Ako si vyrobiť sopku?

Ako si vyrobiť sopku?

Ako si vyrobiť sopku?

Páči sa vám efekt sopky, chcete vidieť, ako sopka vybuchne a nevadí vám, že to nebude naozajstná sopka? Tak ja vám ponúkam návod z detstva, ako si môžete doma jednoducho, ľahko a hlavne rýchlo urobiť sopku, lávu a všelijako sa s ňou pohrať.

1. krok:

Ako si vyrobiť sopku?Tak ako prvé potrebujeme vedieť, ako taká sopka vyzerá, aby sme si zase nepostavili niečo úplne iné, i keď to by nebol zase až taký veľký problém. Je to kopec, ktorý ma uprostred taký široký a hlboký “komín”. Z tohto komína vedú rôzne kanáliky, cez ktoré sa vylieva láva. A takto bude vyzerať aj naša sopka. S jedným rozdielom, že naša sopka bude z plastelíny. Správne, potrebujeme väčšie množstvo plastelíny na našu sopku. Z tejto plastelíny si spravíme veľký kopec, do ktorého si urobíme ten veľký komín. Ak toto máme, tak pre radosť a krásu, si môžeme niečim dlhým a ostrým urobiť tie kanáliky. Ak máme kopec, tak si pripravíme lávu.

2. krok:

Na lávu budeme potrebovať sódu bikarbónu a ocot. Pozor, našu sopku je dobré položiť na nejakú tácku, aby sa nestalo niečo zlé. Na spodok tej našej diery, na spodok toho komína, nasypeme trochu, alebo aj trošku viac, sódy bikarbóny. A následne do komína nelievame ocot. Toho už netreba veľa, lebo to začne spolu reagovať a vytvorí sa niečo ako pena, ale nebude to len pena. A ak sa vám podarí, tak vám bude vytekať aj cez tie vaše kanáliky, ktoré ste si tam spravili. A vuala, máme doma sopku. Mne sa to ako melému páčilo, tak môžete sa doma pohrať, alebo pobaviť či maldších súrodencov, svoje deti alebo hocikoho, kto má rád pokusy.

Prajem veľa zábavy s domácou sopkou!