Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Ako si vyrobiť gumypušku?

Ako si vyrobiť gumypušku?

Ako si vyrobiť gumypušku?

Radi by ste si spravili doma nejakú malú zbraň, s ktorou sa ale dá pekne zabaviť a zároveň si s ňou moc neublížiť? Tak si skúste doma jednoducho, rýchlo a ľahko vyrobiť túto “nebezpečnú” zbraň.

Čo budeme potrebovať?

  1. jednu trubicu (z toaletného papiera, z igelitných sáčkov, z potravinárskej fólie, ….)
  2. jeden obyčajný nafukovací balónik
  3. lepiacu pásku, alebo špagát

Postup:

Ako si vyrobiť gumypušku?Trubicu si utrieme, aby na nej nebola špina, prach alebo niečo, kvôli čomu by poriadne balónik nedržal. Vezmeme si balón a ten úzky koniec z neho odstrihneme, aby sme dostali trošku väčšiu dieru.

POZOR: Nestrihať moc ďaleko, aby diera nebola moc veľká. Teraz vezmeme balón, dáme ho na jeden koniec trubice a poriadne prilepíme páskou. Tu môžete dať pásku, špagát alebo hocičo iné, čím sa tam dá ten balónik poriadne uchytiť. Teraz keď to máme, vyskúšame balónik natiahnuť a uvidíme, či sa nehýbe, alebo či sa neodlepuje. Ak áno, chce to viac pásky, alebo toho špagátu.

Tipy:

Osobne si vyberám trubicu z igelitných sáčkov, lebo tie sú úzke, pevné a hlavne dlhé. No dá sa urobiť aj z trubičky z toaletného papiera, ale to je také malé, tučné, škaredé. A samozrejme je dobré použiť nový balón, aby nám vydržal čo najdlhšie.

Ako náboje sa dá použiť hocičo, čo je malé a guľaté. Ja som strieľal jarabinu (malé červené plody kríku), ale dobrý je aj mrazený hrach. Ten dokáže urobiť aj takú menšiu modrinu, tak hlavne pozor na oči.

Prajem veľa zábavy!