Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Ako si vypestovať a starať sa o bonsai?

Ako si vypestovať a starať sa o bonsai?

Ako si vypestovať a starať sa o bonsai?

Aj vy si chcete kúpiť bonsai lebo vás zaujal alebo ho už máte? Tak čítajte ďalej! Bonsaje pochádzajú z Číny, sú to vlastne zmenšeniny normálneho veľkého stromu. Miesto pre korene je však minimálny a aj sa prerieďujú. Vetvičky sa strihajú a upravujú preto mnohí milujú pestovanie bonsajov.

 

Ak práve začínate s bonsajmy väčšina ľudí odporúča na začiatok Fikus pretože znáša aj horšie podmienky a ľahšie sa polieva. Neskôr môžte začať aj s tropickejšími druhmi bonsajov, ale každý musí nejak začať. Netreba taktiež zabúdať, že Bonsaj si môžte spraviť aj “vlastný” len musíte brať na ohľad zvyčajné podmienky stromu.

Starostlivosť

Ako si vypestovať a starať sa o bonsai?Tak ako všetky rastliny aj bonsaje potrebujú k rastu svetlo. Preto by sme nemali pestovať Bonsaj v chodbičke bez okna ale napríklad v obývačke kde naňho dopadá slnko. Ak idete bonsaj polievať, najprv skúste či je zem suchá ( rukou na dotyk ) ak áno váš bonsaj potrebuje vodu. No dávajte pozor aby ste rastlinu nepreliali. V lete bonsajom pomôže ak ich na chvíľu vložíte do nádobky z vodou raz za 10 dní. Taktiež môžte rosiť listy. Bonsaj by sa mal aj hnojiť špeciálnym hnojivom ktoré dostať kúpiť v záhradkárskych obchodoch.

Trpezlivosť

Buďte trpezlivý! Myslite nato, že Bonsaj nie je fialka a je to strom, preto nenarastie za týždeň. Ak pestujete strom, čo má plody, tak sa možno aj raz dočkáte malinkých plodov.

Veľa úspechov s bonsajmi!