Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Ako si vybrať Smartphone?

Ako si vybrať Smartphone?

Ako si vybrať Smartphone?

Rozmýšľate o kúpe Smartphonu? Určite si kladiete otázku ako si vybrať smartphone. Tak čítajte ďalej! Smartphone je inteligentný telefón, či niekedy označovaný ako vreckový počítač.

Podľa čoho vyberať

Operačný systém

Momentálne je na trhu pár operačných systémov pre telefóny a to je Symbian, Windows Mobile a Android. Ďalej Samsung prezentuje TouchWizz ako operačný systém. Nokia začala nedávno používať Mameo založené na Linuxu. A Windows predstavil Windows Mobile 7.

Ako si vybrať Smartphone?Ďalej sú tu ešte mobily s vlastným operačným systémom. Ale možnosť inštalovania ďalších aplikácii sa dá iba cez Javu, čo je dosť obmedzené. Takže popíšem hlavné operačné systémy. Symbian je už dosť starý a neponúka toľko možností či aplikácii ako najnovší Android. No stále je dostatočne dobrý, ak kupujete lacnejší Smartphone, či hudobný model od Nokie. Sám ho mám a nemám prečo naňho nadávať. Windows Mobile je taktiež už zastaraný hlavne 6.xx aj tento prevalcuje Android. Mnohí ho označujú ako ideálny model ak chcete písať dokumenty.

Android je pomerne mladý operačný systém od Googlu mnohí tvrdia, že je najlepší a každý ho ospevuje. Je to najmä kvôli tomu, že ponúka strašne veľa aplikácii v Android markete a výrobcovia ho dávajú do výkonných modelov.

Displej

Tu sa môžte rozhodovať podľa počtu farieb, či rozlíšenia displeja. Platí tu čím viac, tým lepšie. Ďalej je dôležitá veľkosť displeja, ak chcete na ňom pozerať filmy či surfovať po internete, tak odporúčam veľký displej. Ak potrebujete hlavne volať, stačí menší displej.

QWERTY klávesnica

Výsuvná klávesnica QWERTY sa vám určite zíde, ak často píšete maily. Alebo chatujete na sociálnych sietach. Ak moc nepíšete, sú to pre Vás zbytočne vyhodené peniaze, ale aj tak lepšie ju mať, ako nemať.

Pamäť

Ak budete do telefónu inštalovať veľa aplikácii alebo bude slúžiť na hudbu či filmy je dobré zaobstarať si k telefónu, čo najväčšiu pamäťovú kartu. Minimálne 2 GB ak ste nenáročný užívateľ. 4 GB ak plánujete do telefónu ťahať aj multimédia. 8 GB ak ste náročný používateľ. Nezabúdajte pamäť telefónu nie je postačujúca aj keby Vám predajca vravel, že je ideálny na množstvo vecí! Väčšinou býva okolo 100 mb, čo je strašne málo.

Prajem správny výber!

1 Comment on this post

  1. A čo iOS a iPhone ? Či také niečo neexistuje ? Ten článok nebol písaný až tak dávno i keď už vtedy by som sa neodvážil odporúčať WM, ktorý bol na prelome úpadku.

Komentáre sú uzavreté.