Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Ako si urobiť neviditeľný priečinok?

Ako si urobiť neviditeľný priečinok?

Ako si urobiť neviditeľný priečinok?

1. krok:

Ako sa pozeráme na pracovnú plochu, klikneme na ľubovolné prázdne miesto pravým tlačítkom na myši. Zobrazí sa nám okno plné možností, zvolíme si Nový (New), ktoré nám ukáže ďalšie okno, kde si zvolíme Priečinok (Folder). Po úspešnom preklikaní sa a zvolení, by sme mali mať na pracovnej ploche nový priečinok (New Folder).

2. krok:Ako si urobiť neviditeľný priečinok?

Keď už teda máme priečinok, klikneme na neho znova pravým tlačítkom a teraz zvolíme možnosť Premenovať (Rename). Táto možnosť nám dovolí priečinok premenovať. Keďže ho chceme mať neviditeľný, potrebujeme, aby sa nám nezobrazoval ani názov, ani ikonka.

Čiže keď nechcem názov priečinku, tak do riadku, kde bol skôr názov priečinku (Nový Priečinok), zadáme následnú kombináciu, ktorá vlastne znamená ” ” (medzeru), čiže prázdne miesto, čo potrebujeme. Kombinácia je:  alt+0160.Toto, keď stlačíte a následne pustíte, malo by vám to tam urobiť medzeru. Už len dáte Enter a máme , resp. nemáme, názov.

Teraz naspäť k ikonke. Znova klikneme pravým tlačítkom na Priečinok a vyberieme možnosť Vlastnosti (Properties). Tam vyberieme možnosť Zmeniť Ikonu (pre tých, čo majú novší Windows alebo niečo iné, alebo to tam proste nemajú, tak sa skúste pozrieť hore v kartách a nájsť tam Prispôsobiť a tam potom následne nájsť Zmeniť Ikonu). Tak, v tomto zozname sa presuniete až na miesto, kde nájdete ako keby “prázdne miesto”. To je ikona, ktorú hľadáme. Kliknite na ňu a zvolte Ok, a následne vo Vlastnostiach (Properties) kliknite na Použiť. Teraz, ako sme chceli, by mal byt priečinok bez ikony.

3. krok:

Ako si urobiť neviditeľný priečinok?Teraz už máte na ploche neviditeľný priečinok, do ktorého si môžete schovať svoje tajné veci a len dúfať, že niekto nebude až tak moc sliediť, aby to objavil. Súbory vnútri a všetko okolo sa chová normálne, akurát ten priečinok nie je na prvý pohľad voľným okom vidieť.

Ak sa vám už nebude páčiť a budete ho chcieť odstrániť, nebojte sa, stačí na neho len kliknúť a zmačknúť Delete (alebo kliknúť pravým tlačítkom na myši na priečinok a vybrať z možností Odstrániť (Delete)). Priečinok sa dá rýchlo a ľahko jak vytvoriť, tak aj odstrániť.

 

1 Comment on this post

Komentáre sú uzavreté.