Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Ako si urobiť loďku z papiera?

Ako si urobiť loďku z papiera?

Ako si urobiť loďku z papiera?

Tak pridám vám sem ďalší návod, ako si niečo rýchlo a ľahko urobiť z papiera. Tentokrát vám ukážem, ako sa robí taká malá, veľmi jednoduchá loďka. Nie je to nič ťažké a ako asi všetky tieto pekné výrobky z papiera, zvládne to naozaj každý. Tak teda poďme si to ukázať, ako sa taká loďka vlastne robí.

Postup:

Vezmeme si opäť jeden veľký papier A4. Tento papier si preložíme na polovicu na šírku, uvidíte hneď prečo. Čiže nie na dĺžku ako pri stíhačke, ale na šírku (snáď to hovorím správne). Teraz tak ako to máme preložené, preložíme to znova na polovicu, tento raz na dĺžku už. Aby keď tento posledný ohyb vrátime späť, aby nám ostala v strede čiara.

Teraz keď tam máme tú čiaru, tak vezmeme pravý roh Ako si urobiť loďku z papiera?(pozor, nie ten roh, ktorý je rozdvojený, ale ten roh, ktorý je spojený – čiže ten kde je papier ohnutý). Tento roh ohneme k strednej čiare a opakujeme s druhým rohom.

Keď toto máme, vezmeme zospodu jednu vrstvu papiera a ohneme ju nahor, na naše ohnuté rohy. Rohy tejto vrstvy zahneme za papier, aby nám tam vrstva držala. Opakujeme aj na druhej strane. Teraz sme si zároveň urobili aj takú jednoduchú čapicu.

No my pokračujeme ďalej a to tak, že roztvoríme vnútro čapice až tak, že rohy dáme k sebe a získame štvorec. Teraz chytíme jeden z rohov a ohneme ho hore, aj druhý roh tak a získame ako keby druhú, ale už menšiu čapicu. Znova roztvoríme vnútro a rohy dáme k sebe. A prichádza finálny ťah – chytíme “bočné” kraje a roztiahneme ich od seba. Čím sa nám začne vytvárať loďka. Ťaháme dovtedy, kým nemáme tvar loďky. A je hotovo.

Pevne verím, že sa vám to podarilo. Prajem veľa zábavy s loďkou!