Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Ako si trhať obočie?

Ako si trhať obočie?

Ako si trhať obočie?

Dobre vytrhané obočie môže vašej tvári dodať ten správny výraz. To isté ale platí aj naopak. Aj vy ste to už raz prehnali s vytrhávaním a museli ste používať na dokresľovanie obočia rôzne ceruzky a tiene. Teraz sa preto naučíme, ako si  trhať obočie.

1. Správny tvar

Tvar obočia by mali tvoriť tri body. Ľahko si ich môžeme určiť priložením ceruzky k nosu.

A. –  Ceruzku priložíme vertikálne vedľa nosa. Nad vnútorným kútikom nosa je bod, kde by malo obočie začínať.

B. –  Ceruzku priložíme k nosnej dierke a nasmerujem k vonkajšiemu kútiku oka. Presne tu by malo obočie končiť.

2. Nič netreba preháňať

Ako si trhať obočie?Keď už presne vieme odkadiaľ pokadiaľ by malo byť naše obočie, môžeme začať trhať. V tomto prípade ale platí, že viac je lepšie ako málo. Ak už raz chlp obočia vytrhnete, je možné, že nedorastie, a preto nezabudnite použiť zväčšovacie zrkadlo, aby ste sa uistili, že chlp čo idete trhať, tam skutočne nemá byť.

3. Farbenie

Aj keď je obočie mnohokrát tmavšie ako by sme chceli, sú ľudia, ktorí si svoje obočie farbia. Na to sú vhodné ceruzky na obočie, poprípade špeciálne tiene. Obočie by malo byť  približne o dva odtiene tmavšie ako vlasy. Aj tu samozrejme platí, že nič sa nemá preháňať.

4. Fixovanie obočia

Ak máte „neposedné“ obočie, určite oceníte fixačnú maskaru na obočie. Tá obočie nie len udrží na svojom mieste, ale môže ho aj vyživiť. Ak nechcete kupovať špeciálnu maskaru dobre vám postačí aj kefka a lak na vlasy.