Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Ako vzdialene získať súbory z iného počítača?

Ako vzdialene získať súbory z iného počítača?

Ako vzdialene získať súbory z iného počítača?

1. krok:

Potrebujeme vedieť IP adresu vzdialeného zariadenia, na ktoré sa máme v pláne prihlásiť, alebo pripojiť. Potom potrebujeme poznať meno a heslo, ak je počítač, alebo server na ktorý sa pripájame zaheslovaný. No a nakoniec potrebujeme na to program, ktorá nie je moc zložitý na ovládanie a ani nie je veľmi veľký, čiže jeho stiahnutie vám zaberie minútku-dve. Program sa volá WinSCP a môžete si ho stiahnuť TU. Tento program sa veľmi podobá na Total Commander, vlastne je to skoro to isté. Takže program máme stiahnutý, tak si ho nainštalujeme a spustíme.

2.krok:

Máme spustený program a nám sa ukázalo okno, v ktorom sú nejaké riadky, rôzne možnosti a atď. Takže čo s tým? Do prvého riadku napíšeme tú IP adresu, ktorú poznáme a na ktorú saAko vzdialene získať súbory z iného počítača? pripájame. Niekedy to môže byt aj názov nejakej skupiny sieťovej, alebo niečo iné. No vačšinou sa tam zadáva IP adresa. Ďalej, do ďalšieho okienka napíšete meno a heslo.

POZOR: To len v prípade, že daný počítač, alebo zariadenie, je zaheslované a meno a heslo si vyžaduje na overenie, či máte povolený prístup. Niekedy sa vám môže objaviť, že server neodpovedá, alebo že potrebuje heslo. Potom zadáte heslo a skúsite to znova. Ak server aj tak neodpovedá, budete to musiet skúsiť znova.

POMôCKA: IP adresa, heslo a aj meno sa dá uložiť, aby ste to nemuseli znova a znova písať pri každom zapnutí programu. Ušetrí vám to trochu energie.

3. krok:

Ako vzdialene získať súbory z iného počítača?Teraz sme už prihlásení a máme pred sebou dve ako keby okienka, v ktorom sa nachádzajú rôzne súbory. V jednom sú súbory, ktoré chceme zrejme dostať k sebe do počítača a v druhom je náš počítač, kde si musíte nastaviť správnu zložku, kam chcete následovne súbory ukladať. Potom už len stačí kliknúť na súbor ktorý chceme, stlačiť F5 a už sa to bude kopírovať. A takto môžete si prekopírovať súborov, koľko budete potrebovať a nemusíte chodiť priamo k tomu počítaču s diskom a potom zase k sebe domov. Môžete to urobiť z pohodlia vášho domova.