Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Ako sa starať o psa?

Ako sa starať o psa?

Ako sa starať o psa?

Hovorí sa, že pes je najlepším priateľom človeka. Ak ste sa rozhodli zaobstarať si aj vy tohoto zvieracieho priateľa, je veľmi dôležité vedieť ako sa o svojho štvornohého miláčika postarať. Podrobné informácie o starostlivosti o psa Vám poskytnú rôzne knihy alebo mnohé stránky na internete. Základné informácie nájdete aj tu, zhrnuté v niekoľkých bodoch.

1. Vlastné miesto

Ako sa starať o psa?Každý pes potrebuje svoje miestečko, kde si môže nerušene oddýchnuť. Ak bude Váš pes bývať s Vami v byte alebo v dome, stačí ak mu zaobstaráte pohodlný peliešok alebo košík. Pokiaľ bude psík ubytovaný vonku, je potrebné zakúpiť mu búdu. Ak si trúfate, môžete si ju vyrobiť i sami podľa rôznych návodov, ktoré je možné nájsť na internete.

2. Miska a kŕmenie

Váš pes bude potrebovať 2 misky. Jednu misku na krmivo a druhú na vodu. Šteňatá sa kŕmia 3 krát denne, dospelé psy raz za deň, poprípade 2 krát. Dbajte na to aby bola v miske vždy čerstvá voda.

3. Obojok a remienok

Obojok a remienok sú dôležitou súčasťou výbavy pre Vášho štvornohého priateľa. V záujme bezpečnosti sú nevyhnutné pri spoločných prechádzkach a venčení, kde prichádzate do kontaktu s ľuďmi a inými psami. Nezabúdajte ani na náhubok.

4. Veterinárne prehliadky

Pri starostlivosti o Vášho miláčika nezanedbávajte veterinárne prehliadky. Psa je potrebné pravidelne odčervovať a očkovať. Môžete si to kontrolovať v očkovacom preukaze Vášho psa.

5. Hračky

Hračky sú pre psa tiež dôležité. Hraním si pes vybíja energiu a ak bude mať svoje hračky na hryzenie, skôr sa zriekne Vašich topánok. Kupujte však len hračky určené pre psov.

6. Hygiena a starostlivosť

K základnej výbave pre psa nepochybne patrí špeciálny šampón pre psy, kliešte na pazúriky, hrebeň alebo kefa a taktiež tampóny na čistenie očí i uší.

7. Láska

Venujte svojmu psovi dostatok pozornosti, starostlivosti a lásky, nikdy nešetrite pohladením.

Na záver Vám prajem len veľa pekných zážitkov s Vašim štvornohým verným priateľom.